Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Salarii invatamant - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Salarii invatamant

23 replies to this topic

#21 Marinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:calculatoare, fotbal

Postat 04 April 2006 - 10:00 AM

PIV a spus:

Oare chiar ar trebui sa aplicam 1% la diferenta dintre cele doua salarii de baza? Ce facem cu cei care sunt deja pensionari? 1% nu se retine la pensionari nici la cumul

Am uitat sa mentionez ca diferentele calculate la PCO/CUMUL sunt numai diferente total brut- deci aici nu am calculat decat o diferenta.

O faza frumoasa este urmatoarea: profesori care vin deja in birou sa le arat pentru toata perioada cum am calculat pentru fiecare in parte. Oare de cate ore suplimentare oi avea nevoie?



#22 PIV

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Sighet

Postat 05 April 2006 - 04:29 AM

Voi ridica o problema care mi se pare mie interesanta:
Toate normele care apar referitor la calculul elementelor ce compun salariul
unui profesor nu se refera la cazul cand un cadru didactic nu are catedra intreaga la o scoala. Care elemente se diminueaza proportional cu numarul de ore? Cred ca ar trebui tratate distinct doua cazuri:
1. Cadrul didactic insumeaza la mai multe scoli o catedra intreaga.
2. Cadrul didactic nu insumeaza la toate scolile o catedra didactica.




#23 Marinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:calculatoare, fotbal

Postat 05 April 2006 - 06:44 AM

Cred ca nu s-a considerat asta o problema pentru ca se calculeaza pe fiecare scoala la norma realizata acolo. Ce ar putea fi neclar?



#24 pboby

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 05 April 2006 - 03:34 PM

Sunt si eu interesat (lurcrez la o scoala si fac salarii de mana) daca poti trimite-mi si mie acest program la adresa pboby@easynet.ro ca sa pot testa daca daca as putea lucra cu programul tau pentru ca am cauta pe mai multe siteuri si nu am gasit ceva special pentru invatamant


multumesc






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL