Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Știe cineva dacă au început să se plătească banii pentru CIC - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Știe cineva dacă au început să se plătească banii pentru CIC

12 replies to this topic

#1 zaboss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:BucureÂști
  • Interests:Economie, finanĂŸe

Postat 08 March 2006 - 05:08 PM

A început cineva să primească acești bani? Unde ar trebui întrebat când se vor plăti?
Mulțumesc.



#2 cameliatin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 248 Postari:

Postat 08 March 2006 - 05:24 PM

eu in constanta i-am primit de pe 12.02.2006. banii vin de la DIR de munca ,solidaritate sociala si familie c-ta




#3 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 08 March 2006 - 06:37 PM

opinii tot din cta

http://forum.onlinel...wtopic.php?t=34
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#4 zaboss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:BucureÂști
  • Interests:Economie, finanĂŸe

Postat 10 March 2006 - 09:03 AM

Din București nimeni?



#5 dco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 241 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 March 2006 - 09:50 AM

Am sunat eu si au zis ca intre 9-27 martie ...
- Dragos -

Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu



#6 cristina1511

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 10 March 2006 - 11:06 AM

Da, eu am sunat la posta si am aflat ca mi-au sosit. Ian+feb



#7 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 10 March 2006 - 12:16 PM

Eu nu am primit banii in februarie ptr.luna ianuarie :evil:
Deci merg la directia de munca(cam pe 26-27 febr.am fost).De acolo mi se spune ca daca nu i-am primit,inseamna ca firma nu a trimis discheta la CAS in decembrie(stiu sigur ca s-a trimis,am fost la birou cand au creat fisierele respective)...iar ele nu au avut timp s aintroduca toate dosarele de mana in calculator.
Ma rog,ideea e ca mi-a spus ca vin "dupa 9 martie"ptr.lunile ianuarie si februarie....
La posta a fost o prietena aflata in aceeasi situatie si i-au spus:"cupoanele au venit,banii nu.."Ce intelegeti?Eu nimic :shock:
Asa ca asteptam ca statul asta ,care desi stia ca nu e in stare sa gestioneze sistemul asta nou de plata l-a creat,sa trimita banii....cand?undeva intre 9-24 Martie.Pana atunci ma intreb ce fac mamicile care chiar traiesc numai din banii astia :evil:



#8 zaboss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:BucureÂști
  • Interests:Economie, finanĂŸe

Postat 10 March 2006 - 02:29 PM

dco a spus:

Am sunat eu si au zis ca intre 9-27 martie ...
Prin poștă sau în cont?



#9 dco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 241 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 March 2006 - 03:52 PM

Din cate stiu eu, la inceput au zis ca numai prin posta, ca inca nu au conventii cu bancile sa trimita in conturi ... deci acum toata lumea primeste prin posta.
- Dragos -

Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu



#10 leea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 10 March 2006 - 04:15 PM

mamicile au mai depus ceva la primaria in care isi au domiciliul.am si eu o mamica , i ma depsu dosarul in ian 2006.si de atunci nici o veste!
va rog mult sa mi spuneti daca depuneti ceva in fiecare luna!
multumesc



#11 zaboss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:BucureÂști
  • Interests:Economie, finanĂŸe

Postat 12 March 2006 - 09:35 PM

dco a spus:

Din cate stiu eu, la inceput au zis ca numai prin posta, ca inca nu au conventii cu bancile sa trimita in conturi ... deci acum toata lumea primeste prin posta.
Nu înțeleg de ce ar avea nevoie de "convenție" ca să trimită banii într-un cont. Aici nu este decât nevoia ireprimabilă a statului de a pune oamenii inutil pe drumuri...



#12 zaboss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:BucureÂști
  • Interests:Economie, finanĂŸe

Postat 14 March 2006 - 08:26 PM

Au venit și la mine, prin poștă.

Ca să nu deschid un thread nou, mai am o întrebare: ce se întâmplă cu vechimea? Fiindcă o persoană în CIC nu apare pe nici o declarație și contractul trebuie suspendat.



#13 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 15 March 2006 - 10:20 PM

Si la mine au venit banii pe 9 martie pentru februarie - Bucuresti, sector 1.
Perioada de cic constituie stagiu de cotizare. La somaj se depune declaratie cu zile suspendate.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL