Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratii com . 0,75% camera de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratii com . 0,75% camera de munca

11 replies to this topic

#1 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 March 2006 - 12:26 PM

Declaratia inventar si declaratia fiscala lunara, se vor depune dupa aparitia programelor astfel :
pentru angajatorii inregistrati la ITMB in sediul din Bdul Oct. Goga nr. 2 sect. 3
pentru angajatorii inregistrati la ITM Ilfov in Calea Giulesti nr, 6-8 sect. 6
pentru angajatorii inregistrati la celelalte inspectorate teritoriale de munca din tara, informatiile privind depunerea declaratiilor pot fi obtinute de la sediul acestora.



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 19 March 2006 - 12:39 PM

sa vezi omor :D
sper sa introduca declararea on-line cum a facut CASMB 8)




#3 laura-alina spinoche

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Mangalia

Postat 19 March 2006 - 03:33 PM

Am urmatoarea problema: am platit in plus la ITM comisionul de 0.75% pt cartile de munca. ITM-ul nu imi primeste statele de plata pt ca nu am anexat oph-ul. Ce ma sfatuiti sa fac in acst caz?
laura



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 March 2006 - 05:48 PM

Daca ai platit comisionul cred ca nu e mare greutate sa faci o xerocopie a op-ului si impreuna cu statul sa -l depui la ITM, sau sa-l trimiti cu posta.



#5 laura-alina spinoche

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Mangalia

Postat 19 March 2006 - 10:33 PM

Dar am omis sa precizez ca OP-ul este cu data de luna trecuta. Eu m-am gandit sa anexez o balanta. Ce parere aveti, e bine?
laura



#6 Kaspik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Male

Postat 19 March 2006 - 10:49 PM

Xeroxeaza OP si anexeaza-l la statul de salarii.
Doar atat trebuie sa faci. Sa -ti acopere suma. :?:



#7 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 19 March 2006 - 11:13 PM

incearca cum spune kaspic
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#8 speranta_C

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:cluj
  • Interests:resurse umane

Postat 20 March 2006 - 08:47 AM

AM SI EU O INTREBARE...DACA MA POATE AJUTA CINEVA URGENT.....PENTRU CONTRACTUL DE MUNCA CU TIMP PARTIAL TREBUIE DEPUSA DECLARATIA LA ITM?CARE ESTE TEMEIUL LEGAL.....ASTEPT RASPUNS.........PLSSSSSSSSSSSSSSS



#9 oana s

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:Galati

Postat 20 March 2006 - 10:09 AM

-declaratia la ITM se depune pentru comisionul datorat , din moment ce comisionul se plateste la fondul de salarii , desigur ca va trebui sa depui si pt. cm cu timp partial;
-termenul de depunere pt. luna ianuarie 2006 este 25 martie 2006;
-declaratia fiscala se depune lunar la ITM pana la data de 25 inclusiv a lunii urmatoare celei pt. care este datorat comisionul.
Pt. mai multe detalii vezi Ordinul100/2006 pe www.inspectiamuncii.ro .



#10 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 March 2006 - 03:01 PM

oana s a spus:

-declaratia la ITM se depune pentru comisionul datorat , din moment ce comisionul se plateste la fondul de salarii , desigur ca va trebui sa depui si pt. cm cu timp partial;
-termenul de depunere pt. luna ianuarie 2006 este 25 martie 2006;
-declaratia fiscala se depune lunar la ITM pana la data de 25 inclusiv a lunii urmatoare celei pt. care este datorat comisionul.
Pt. mai multe detalii vezi Ordinul100/2006 pe www.inspectiamuncii.ro .
Dar daca fondul de salarii se compune doar din salarii de pe contracte de munca cu timp partial? Se mai datoreaza comision? Se mai depun state? Practic, care mai este serviciul prestat de ITM din moment ce oamenii au cartile de munca in alta parte unde au functia de baza? Si care este temeiul legal, daca se poate, va rog



#11 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2006 - 03:17 PM

nicole33 a spus:

oana s a spus:

-declaratia la ITM se depune pentru comisionul datorat , din moment ce comisionul se plateste la fondul de salarii , desigur ca va trebui sa depui si pt. cm cu timp partial;
-termenul de depunere pt. luna ianuarie 2006 este 25 martie 2006;
-declaratia fiscala se depune lunar la ITM pana la data de 25 inclusiv a lunii urmatoare celei pt. care este datorat comisionul.
Pt. mai multe detalii vezi Ordinul100/2006 pe www.inspectiamuncii.ro .
Dar daca fondul de salarii se compune doar din salarii de pe contracte de munca cu timp partial? Se mai datoreaza comision? Se mai depun state? Practic, care mai este serviciul prestat de ITM din moment ce oamenii au cartile de munca in alta parte unde au functia de baza? Si care este temeiul legal, daca se poate, va rog
Ai contract de munca vizat de ITM? Deci platesti serviciul ITM!
Cred totusi ca platesti doar 0,25% odata ce cartile de munca sunt la altii.
Baza legala : Legea 130/1999 cu modificarile...( adica ce o mai fi ramas valabil din ea).



#12 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 March 2006 - 09:06 AM

fboji a spus:

nicole33 a spus:

oana s a spus:

-declaratia la ITM se depune pentru comisionul datorat , din moment ce comisionul se plateste la fondul de salarii , desigur ca va trebui sa depui si pt. cm cu timp partial;
-termenul de depunere pt. luna ianuarie 2006 este 25 martie 2006;
-declaratia fiscala se depune lunar la ITM pana la data de 25 inclusiv a lunii urmatoare  celei pt. care este datorat comisionul.
Pt. mai multe detalii vezi Ordinul100/2006 pe www.inspectiamuncii.ro .
Dar daca fondul de salarii se compune doar din salarii de pe contracte de munca cu timp partial? Se mai datoreaza comision? Se mai depun state? Practic, care mai este serviciul prestat de ITM din moment ce oamenii au cartile de munca in alta parte unde au functia de baza? Si care este temeiul legal, daca se poate, va rog
Ai contract de munca vizat de ITM? Deci platesti serviciul ITM!
Cred totusi ca platesti doar 0,25% odata ce cartile de munca sunt la altii.
Baza legala : Legea 130/1999 cu modificarile...( adica ce o mai fi ramas valabil din ea).
Nu cred ca este chiar asa. Comisionul de 25% se plateste de catre angajatorii care isi completeaza singuri cartile de munca ale salariatilor avand angajat sau avand contract cu un inspector de personal. Situatia prezentata se referea la angajati care au mai multe job-uri si ale caror carti de munca se afla la alti angajatori unde acestia au functia de baza.
Astept si alte pareri.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL