Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cred ca ma las de meserie!!! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Cred ca ma las de meserie!!!

52 replies to this topic

#41 cristina i.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 161 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:afaceri

Postat 21 March 2006 - 06:28 PM

"Cristinaaaaaaaa "
CE-AM FACUT?
Eu prefer duminica!
Sa aveti minte!



#42 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 21 March 2006 - 06:42 PM

Mergeti voi lasa ,ca vad eu cum fac poate termin repede cu examenul si vin,sau cu alta ocazie.Nu vreu sa va incurc.




#43 cristina i.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 161 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:afaceri

Postat 21 March 2006 - 06:46 PM

Ludmila s-a mutat subiectul,cauta-l la diverse
Sa aveti minte!



#44 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2006 - 06:47 PM

nu ne incurci deloc. putem sa si amanam, daca-ti pica mai bine, depinde si de Cris.

Cristinaaaaa ... te strigam, ca nu stiam pe unde esti.. :lol: :lol: si vroiam sa vb :P

ne-am mutat cu discutia asta !! :D la un subiect nou, tot aici, la "diverse"



#45 simona chis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 23 March 2006 - 05:41 PM

"eu am o firma, platitoare de tva, comert cu ridicata - se face receptie la marfa fara - 378 si 4428
de la infiintare se face aceasta mica omisiune. si am constatat cu stupoare ca evidenta a facut-o o firma de expertiza
fratilor ce fac eu acum? trebuie refacuta toata situatia de la a la z!?" scrie Mariana_fira


scuze pt intrerupere.............
dar nu inteleg : firma.platitoare de TVA....comert cu ridicata....fara 378 si 4428
ce fel de evidenta tine? la pret de vanzare??????



#46 mutulica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informatii legate de viata in general

Postat 07 April 2006 - 04:09 PM

haideti sa va spun eu una buna
m-am angajat la o firma de electrocasnice, cu 15 magazine prin tara. pana acum, nu s-a lucrat pe calculator, nu s-a tinut evidenta la clienti, furnizori, mafa, nimic. au o contabila, cica experta, care face un fel de bilant si balanta la sfarsitul lunii. intre timp s-a achizitionat un program de contabilitate, pe care ma chinui sa-l pun la punct. nimic imposibil. dar patronilor le-a venit o idee stralucita. trebuie sa aduc clientii si furnizorii la zi, adica sa le fac o situatie reala ce au de plata si ce au de incasat. de la contabila nu am ce lua, ca la ea clientii sunt toti un 4111 si furnizorii un 401. atat. trebuie sa ling facturi din 1994 pana acum. cand le-am cerut salariul, mi-au spus ca este cam mult, dar au acceptat. dar imi vine sa ma strang de gat. si sincer, nici nu prea mai am timp ca mai sunt si insarcinata, casatorita :D si anul IV la facultate, deci licenta in vara. cum fac fata. multa cafea, putin somn, si multa iubire din partea sotului :smt008
sunt deschisa la orice discutie



#47 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 07 April 2006 - 04:32 PM

Nu ai voie multa cafea. ai mare grija de tine si de sarcina. Ia-le incet. Nu intra in panica.Multa sanatate!



#48 express

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 April 2006 - 05:08 PM

Spunea cineva mai sus ca prietenii dorm linistiti noaptea. Ma intreb oare ce meserii or fi avand? Poate sunt doctori, avocati, ingineri, tot meserie" liberala" :roll: ca a noastra, dar bine platita. Sau poate sunt patroni...
Economistii si contabilii sunt considerati in foarte multe firme in tara asta un rau necesar.



#49 marina gheorghe

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Location:sibiu

Postat 04 July 2006 - 08:49 AM

mutulica a spus:

haideti sa va spun eu una buna
m-am angajat la o firma de electrocasnice, cu 15 magazine prin tara. pana acum, nu s-a lucrat pe calculator, nu s-a tinut evidenta la clienti, furnizori, mafa, nimic. au o contabila, cica experta, care face un fel de bilant si balanta la sfarsitul lunii. intre timp s-a achizitionat un program de contabilitate, pe care ma chinui sa-l pun la punct. nimic imposibil. dar patronilor le-a venit o idee stralucita. trebuie sa aduc clientii si furnizorii la zi, adica sa le fac o situatie reala ce au de plata si ce au de incasat. de la contabila nu am ce lua, ca la ea clientii sunt toti un 4111 si furnizorii un 401. atat. trebuie sa ling facturi din 1994 pana acum. cand le-am cerut salariul, mi-au spus ca este cam mult, dar au acceptat. dar imi vine sa ma strang de gat. si sincer, nici nu prea mai am timp ca mai sunt si insarcinata, casatorita  :D si anul IV la facultate, deci licenta in vara. cum fac fata. multa cafea, putin somn, si multa iubire din partea sotului  :smt008

Desi indiscretia strica la frumusete, indraznesc sa te intreb:ce salariu le-ai cerut?Merita?
Iti doresc sanatate si putere de munca!



#50 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 04 July 2006 - 10:55 AM

ai grija ce faci. sarcina nu-i o joaca!!!!
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#51 samira35

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 05 July 2006 - 10:29 PM

"eu am o firma, platitoare de tva, comert cu ridicata - se face receptie la marfa fara - 378 si 4428
de la infiintare se face aceasta mica omisiune. si am constatat cu stupoare ca evidenta a facut-o o firma de expertiza
fratilor ce fac eu acum? trebuie refacuta toata situatia de la a la z!? "

Uite cum isi inventeaza colegii nostri probleme..... Pai evidenta marfurilor cu adaos comercial "378" si TVA neexigibil "4428" se practica la comertul cu amanuntul nu la cel cu ridicata. La comertul cu ridicata stocul se tine la pret de achizitie (fara tva in cazul platitorilor de tva). Asa ca nu trebuie refacuta " toata situatia la zi". Macar de asta ai scapat. Ia vezi ca poate si la restul "greselilor" te alarmezi degeaba.



#52 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 05 July 2006 - 10:33 PM

corect samira.
se tine la pret de achizitie
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#53 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2006 - 11:40 PM

Mutulica ,oricati bani vor sa-ti dea LAS-O :evil: . Daca nu vei regreta






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL