Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
tehnoredactare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


tehnoredactare

3 replies to this topic

#1 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 20 March 2006 - 08:11 PM

ce inseamna tehnoredactarea unui text la un rand?
se lasa spatiu de un rand ,sau se scrie pe urmatorul rand?
multumesc anticipat!



#2 moni-andreea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 220 Postari:
  • Location:Bacau

Postat 20 March 2006 - 08:17 PM

In Word => Format => Paragraph => Line spacing = single

Durerea e inevitabila, suferinta este optionala



#3 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 20 March 2006 - 08:47 PM

multumesc!
deci dupa ce am selectat spatiere la un rand din paragraf,inteleg ca trebuie sa scriu pe urmatorul,nu sa las inca un spatiu de un rand?
este corect sau nu inteleg eu prea bine,problema este ca trebuie sa trimit un articol la o publicatie imi cere astfel"lucrarea va fi tehnoredactata in format A 4,LA UN RAND(aici nu inteleg),margini.........etc"



#4 Dudzaday

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:iasi
  • Interests:sa invat

Postat 21 March 2006 - 11:15 AM

Nu trebuie sa lasi nici un rand in plus. Mai bine tu iti scri tot textul si apoi urmezi pasii de mai sus pe care ti i-a spus moni_andreea Bafta :D






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL