Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inregistrare licente jocuri pentru internet cafee - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


inregistrare licente jocuri pentru internet cafee

7 replies to this topic

#1 Cornestian

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 March 2006 - 09:18 AM

Buna, am achizitionat jocuri pentru internet cafee de 8oo RON. Nu stiu exact daca am facut bine inregistrarile. Ceea ce am facut eu este:
205=404
4426=404
astea sunt toate inregistrarile care se fac? Din 205 cum ajung pe cheltuieli?
In speranta unui raspuns, va multumesc.
I.Cornestian



#2 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 21 March 2006 - 08:53 PM

ajung pe cheltuieli in momentul amortizarii.
licentele se amortizeaza in 3 ani.
imparti suma din 205 la 36 de luni si rezultatul va fi cheltuiala lunara timp de 3 ani.
6811=2805




#3 Cornestian

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 22 March 2006 - 10:11 AM

Multumesc pentru raspunsul prompt.



#4 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 22 March 2006 - 02:04 PM

va rog, daca sunteti amabil..... pentru un internet cafe licentele pentru jocuri si softuri se cumpara de la fime de genul best computers, sau mai trebuiesc inregistrate undeva? care sunt aprobarile pe care trebuie sa le primiti pentru functionare, in afara de cele obisnuite, pentru orice firma.
Va multumesc din suflet!



#5 dan popa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2006 - 02:09 PM

Depinde de joc...pentru anumite jocuri de la Best, alte jocuri au alti distribuitori autorizati.


Cand cumperi licenta de la Best intreaba daca se poata folosi in icafe. Pentru jocurile VALVE sigur NU de la Best, au alt distribuitor autorizat pentru icafe-uri.



#6 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 22 March 2006 - 02:38 PM

va multumesc! ideea era daca trebuie sa merg si in alta parte decat distribuitori. auzisem ca trebuie sa inregistrezi firma la nu stiu ce organizatie, ca altfel nu poti folosi jocurile si mi se parea cretina ideea.



#7 olesia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 22 March 2006 - 02:48 PM

Ordonanță nr. 25 din 26/01/2006
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 84 din 30/01/2006
Intrare in vigoare: 02/02/2006
privind întărirea capacității administrative a Oficiului Român pentru Drepturile de Autor

......................................
CAPITOLUL III
Registrul național al programelor pentru calculator

.............................................................



#8 aidatoma

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate, Informatica

Postat 27 March 2006 - 10:26 AM

Ca sa poti folosi licente de jocuri si de windows trebuie sa te inregistrezi la ORDA (este undeva pe Calea Victoriei) si cei de acolo iti dau un fel de licenta. Apoi te inregistrezi cu toate jocurile si mai ales cu Windowsurile. Intra pe site-ul lor si cred ca gasesti acolo toate detaliile.
https://www.orda.ro/
In plus pentru jocuri trebuie sa iei un fel de certificat de inregistrare de la firma producatoare a jocului, respectiv pentr marea majoritate de la Electronic arts. Cei care ti-au livrat jocurile trebuie sa stie.
Aida Toma






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL