Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
mai sunt cozi in Vasile Lascar ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


mai sunt cozi in Vasile Lascar ?

27 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2006 - 06:04 PM

dragilor, ati mai fost, careva, prin Lascar ?? cum mai e ?? tot asa cozi stupefiante ??



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2006 - 09:32 AM

n-a mai fost nimeni ? :)




#3 dan popa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2006 - 09:40 AM

Da, ieri imi spunea cineva care a fost acolo sunt niste cozi infernale...



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 22 March 2006 - 09:59 AM

Sotul meu a incercat de trei ori si n-a reusit.Vin persoane de la ora 0 .
Este o bataie de joc fara seaman.Le voi trimite cu posta..



#5 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 22 March 2006 - 01:42 PM

si sotul meu a fost azi
nu a reusit sa depuna nimic
era un omor la fel de mare ca saptamna trecuta
absolut nici o diferenta
nu stiu cum e dincolo, la 5 si 6
ma gandesc ca daca sunt doar 2 sectoare poate e mai bine
serafimescu



#6 moruraluca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:

Postat 22 March 2006 - 01:48 PM

Fratilor, la posta cu declaratiile la CASS!! Si in VAsile Lascar si in Gorjului sunt niste cozi... a fost o prietena in Gorjului si a stat 5 ore, asa ca.... traiasca Posta Romana. Cat despre Lascar, am trecut eu azi pe acolo si se vedea ditamai coada din tramvai.



#7 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 22 March 2006 - 01:50 PM

Puneti declaratiile la posta, de ce va chinuiti singuri? Iar pentru declaratiile ce vor urma, cereti cont utilizator si parola, sa le depuneti on-line. Eu am deja si programul de preluare este dragut.
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#8 moruraluca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:

Postat 22 March 2006 - 02:06 PM

Cristina, iti trebuie semnatura electronica? Sau dupa ce completezi online le trimiti prin posta?



#9 dan popa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2006 - 02:07 PM

Nu trebuie semnatura electronica. Sistemul nu e oficial inca, e in teste.



#10 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 22 March 2006 - 02:07 PM

http://www.casmb.ro/...unctioneaza.php
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#11 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2006 - 02:31 PM

multumesc pt. mesaje.

eu le-am pus la posta de pe 17.03, dar am o prietena care nu le-a depus inca. va multumesc mult si in numele ei. :D



#12 ceranca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 22 March 2006 - 09:35 PM

Tot asa, a fost cineva ieri, a stat in Vasile Lascar de la 10:00 pana la 16:00 dupa care a renuntat si a zis ca nu mai calca pe acolo, ca nu ar fi terminat pana seara.
Va rog, spuneti-mi si mie adresa unde sa trimit declaratiile prin posta si ce anume trebuie sa trimit (discheta, hartii, cate exemplare etc.) . Imi cer scuze daca s-a mai postat acest lucru, dar nu am gasit si nu prea mai e timp de cautat.



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2006 - 09:52 PM

... mai, mai....[-X
ceranca, ce fac eu acum e amabilitate la amabilitatea ta, ca s-a mai discutat si te cred doar ca nu mai ai timp sa cauti nu ca ai cautat si n-ai gasit pe forum : Vasile Lascar, nr. 27, sector 2. cate un ex. din fiecare decl. + discheta aferenta, numai cu prioripost (fiindca plicul contine dischete) te costa cam 10 ron/plic cu confirmare de primire.

am observat in ultimul timp ca se adopta din ce in ce mai des pozitia asta : "am cautat si n-am gasit "... o sa va creasca nasul ca la Pinochio :roll:



#14 ceranca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 22 March 2006 - 10:41 PM

Multumesc mult de tot pentru amabilitate, cred ca n-am cautat bine si oricum am citit atat de multe subiecte astazi incat chiar nu mai am timp de cautat. N-am avut intentia sa imi generez cresterea nasului :) Te rog sa primesti toata aprecierea mea si urarile de bine.

Stiu ca abuzez, dar... mea culpa: inteleg ca fiecare declaratie se trimite in plicul ei, deci separat, in total ma costa cam 20 ron. Intrebarea mea existentiala este: exista vreun motiv pentru care nu se trimit ambele declaratii in acelasi plic?
Gata, astept sa dati cu pietre... Ouch !!!



#15 bassfreak

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2006 - 10:47 PM

astazi, 22.03.2006, am reusit sa depun declaratiile, fiind a patra oara cand vin si nu reusesc sa intru. :smt097

mentionez ca am fost prezent la coada de la ora 2 (evident ora 2 noaptea), fiind a 9-a persoana in coada; prima persoana era acolo de la ora 22 ziua precedenta :shock:, persoana care fusese acolo impreuna cu mine o zi intreaga de la 7 la 19 cu o zi in urma.

puteti observa in pozele atasate cam cum a stat treaba, deja la ora 5 coada avea proportii mari.

BATAIE DE JOC. am cheltuit o gramada de bani pe benzina, iar timpul, cele 4 zile si o NOAPTE ALBA ma fac sa imi pierd cumpatul. :smt066

Fisiere atasate





#16 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 22 March 2006 - 11:02 PM

:shock: Asta e curat sado-masochism :shock:
Eu am stat la posta 5 minute :D si m-a costat 10RON :D
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#17 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 22 March 2006 - 11:44 PM

sunt curios ce a fost in capul celor care nu au depus declaratiile pana pe 17 martie... nestiind ca nu se prelungeste termenul... imaginati-va cate amenzi incasa casmb :D



#18 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 22 March 2006 - 11:45 PM

Cristina Grigoras a spus:

:shock: Asta e curat sado-masochism :shock:
Eu am stat la posta 5 minute :D si m-a costat 10RON :D
yo am 4 firme ian+febr... cred ca ma duce cel putin 40 lei daca pun si ian si feb in acelasi plic :x



#19 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 22 March 2006 - 11:55 PM

Eu am pus 5 firme intr-un plic, cu valoare declarata si confirmare de primire. Am pus CASS - urile pentru fiecare firma in cate un transparent, ianuarie + februarie, si in alt transparent FNUASS-urile. Plus 2 dischete, una cu ianuarie, alta cu februarie, cu fiecare firma in cate un director (cum salveaza Saga, ca stii programul :D ). Am facut un borderou centralizator, in doua exemplare: unul in plic, iar al doilea a ramas la mine, cu stampila postei (la plicurile cu valoare declarata tanti de la posta verifica ce e in plic, sa coincida cu nota de inventar).
Totul m-a costat 10 RON, plus dischetele. Zau ca a meritat, decat sa stau la cozile alea. Si nu este din comoditate, caci am fost si eu de 2 ori pana in lascar, dar ....
In Capelei am depus de 10 zile.
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#20 bassfreak

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 March 2006 - 12:02 AM

masochism sau nu, decat sa am bataie de cap la urma, sa mi se intoarca plicurile , cum am spuneau oamenii la coada.. pentru ca nu au trecut codul strazii pe plic sau alte motive..
plus ca daca pierdusem deja 3 zile.. era o chestie psihica , deja ma obseda esecul, gandul ca am pierdut timpul si nu am rezolvat..

asta e, am si filmare de la fata locului, plus nenumarate poze in fiecare zi






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL