Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bilet la ordin garantie bancii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


bilet la ordin garantie bancii

1 reply to this topic

#1 alinutza-vn

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:iasi
  • Interests:contabilitate, economie

Postat 23 March 2006 - 02:12 PM

Pentru a mari linia de credit pe care o am la o banca, am dus garantie la banca biletele la ordin pe care le aveam. Ce inregistrari trebuie sa fac atunci cand biletele la ordin ajung la scadenta, in conditiile in care primesc doua extrase de cont de la banca, unul obisnuit si unul in care imi arata incasarea biletului la ordin, din care o parte se duce in contul curent, iar o parte reintregeste linia de credit. In extrasul pe care il primesc in mod obisnuit apare o pozitie, "transfer in cont curent"= diferenta intre valoarea efectului si ceea ce intra in linia de credit, pozitie care se regaseste si in al doilea extras.
Va rog, spuneti-mi ce inregistrari trebuie sa fac



#2 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 23 March 2006 - 02:21 PM








Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL