Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
configurare clienti , furnizori light - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


configurare clienti , furnizori light

4 replies to this topic

#1 mamadana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 186 Postari:
  • Location:galati

Postat 23 May 2008 - 04:43 AM

Va rog un ajutor urgent de la cei care lucreaza in light !

1.am lucrat pana acum pe o versiune veche a programului in care aveam defiti clientii/ furnizorii pe analitice numerice
2. dupa actualizarea recenta ( ca sa pot sa scot si eu ca toti oamenii civilizati d394 si jurnalele tva din program ) ma trezesc ca lucrand cu art predefinite , programul imi creeaza analitice noi cu structura : 401.denumire cilent si nu mi-l duce in 401.05 de ex asa cum este definit partenerul ..... ca urmare in balanta am acelasi client / furnizor definit de 2 ori cu solduri diferite........... :thumbup:
3. cu siguranta este o problema de setare a art contabil, asa ca daca nu cer prea mult..... v-as ruga sa ma ajutati; am incercat eu , .... m-am uitat la operatorii folositi de persoana care mi-a facut actualizarea ....am incercat mai multe variante.... dar nu am reusit

astept cu " sufletul la gura" un ajutor


multumesc , Daniela
daniela



#2 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 23 May 2008 - 01:37 PM

eu lucrez cu attosoftul.......art.predefinite(cele noi) din registre le lasi asa cum sunt si faci o nota interna de reglare a soldurilor.Eu lucrez cu varianta noua.

"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#3 mamadana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 186 Postari:
  • Location:galati

Postat 23 May 2008 - 01:59 PM

Vezi postareaMadalira, la May 23 2008, 02:37 PM, a spus:

eu lucrez cu attosoftul.......art.predefinite(cele noi) din registre le lasi asa cum sunt si faci o nota interna de reglare a soldurilor.Eu lucrez cu varianta noua.



adica ceva de genul : 4111.01=704 4500000 in rosu
si concomitent 4111.mittal=704 4500000 in negru ????.. de ex........


daca asta este singura solutie , am de muncit vreo 400 de inregistrari pentru toti partenerii.... :thumbup:

oricum iti multumesc pentru ajutor , intrasem deja in panica cand am vazut cate persoane au vizualiat mesajul si nu au stiut sa ma ajute


o zi buna !
daniela
daniela



#4 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 23 May 2008 - 03:07 PM

cam asta ar fi............dar de ce nu suni la attosoft , poate au ei o solutie?
"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#5 Nico***

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 18 August 2008 - 02:59 PM

Stiu ca e tarzie interventia mea, dar acum am dat peste problemele voastre.In cazul in care se mai confrunta si altii cu astfel de probleme trebuie verificat in meniul "optiuni"->"clienti ,furnizori" ,daca e vorba de modulul registre ,sa nu aveti pusa bifa pe definire automata conturi.In modulele noi exista comanda fuziune conturi pt a repara astfel de greseli().Oricum banuiesc ca ai facut o salvare inainte de actualizarea cu 394 si o poti refolosi verificand din start ce ti-am spus mai sus. Suna-ti cand aveti probleme si da-ti mai multe detalii ca exista oameni pusi pt asta acolo care va raspund .






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL