Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Refacturare servicii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Refacturare servicii


22 replies to this topic

#21 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 31 July 2006 - 11:00 AM

Well...asa si fac (pana una-alta art.129 CF ma incadreaza clar la categoria celor care cumpara in nume prorpiu serviciile si le revand, deci impozitare separata pe fiecare veriga/intermediar in parte).
Thx all!
A fine is a tax for doing wrong. A tax is a fine for doing well.



#22 cornelia.iacob

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:galati

Postat 20 March 2008 - 09:34 AM

dar de refacturare combustibil....ce parere aveti?
Practic am alimentat combustibil ptr autoturismele altei societati.Mentionez ca obiectul nostru de activitate este unul de servicii postale.



Multumesc anticipat!




#23 danaedanae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 14 September 2011 - 11:08 AM

Am plait o taxa de autorizatie la ANR Constanta si am primit factura fara TVA. Aceasta taxa trebuie sa o refacturez unui client cu care am contract sa-mi presteze activitati legate de aceasta autorizatie. Cum fac factura? Cu tva? Cum inregistrez in contabilitate factura de la ANR si factura de refacturare?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL