Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ARANJATI-VA SITE-UL, DOMNILOR ! E VARZA !! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ARANJATI-VA SITE-UL, DOMNILOR ! E VARZA !!

16 replies to this topic

#1 Contabilutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:

Postat 04 April 2006 - 03:54 PM

Am incercat sa folosesc in cateva randuri, cu diferite subiecte, sectiunea CAUTA ... Fereasca Sfantul sa ai nevoie !! Apar tot felul : mersul trenurilor, timpul probabil, cotele apelor Dunarii etc., numai ce cauti tu NU ! Daca esti norocoasa, pe la pagina n+... gasesti in sfarsit ceva sa semene cu ce cauti.
Ordonati-va site-ul, d-lor administratori si moderatori, ca e vraiste !
... Si ce e asa de greu sa raspundeti aceluiasi subiect de mai multe ori, mai ales cand sunt clienti care intra prima data pe site ?????? :arrow: :smt086



#2 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 April 2006 - 04:21 PM

Nu sunt administrator si nici moderator, dar remarca ta e chiar rautacioasa. Daca ai fi fost mai atenta, vezi ca poti bifa "Cauta dupa toti termenii", si rezultatele sunt mult mai la obiect. Ca sa iti raspund cu acelasi ton, as putea sa fac si eu cateva observatii asupra cunostintelor tale generale de cautare in baze de date, pe care e evident ca nu le ai. Si apropo, nimeni de pe site-ul asta nu e client, e doar un gest de bunavointa, din partea unor oamenii super de treaba.




#3 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 04 April 2006 - 04:22 PM

Sunt de acord cu contabilutza!! De cate ori am folosit "butonul" cautare, am dat peste tot felul de alte subiecte, numai despre ce am dat sa caute nu am gasit! Nici macar pe aproape! Tot "manuala" e cautarea!



#4 inhgeras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 April 2006 - 04:25 PM

cred ca ma repet:

serios?! ce este asa de greu sa cauti?...sau vrei sa ti se dea totul gata?...
... cei care raspund cu citate din lege si toate cele...isi dedica un timp destul de mare ca sa dea raspunsuri pe aici.
Cum majoritatea angajatorilor ii platesc pe respectivii oameni pentru servicii prestate la locul de munca si nu servicii prestate pe forum...iti dai seama ca ceea ce fac ei fac doar pt ca au dorinta de a ajuta.
Sa vina 50 de oameni cu aceea si intrebare ....numai pe motivul ca le este lene sa caute raspunsul pe sectiunea "search" mi se pare o lipsa de bun simt.



#5 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 04 April 2006 - 04:35 PM

Contabilutza a spus:

... Si ce e asa de greu sa raspundeti aceluiasi subiect de mai multe ori, mai ales cand sunt clienti care intra prima data pe site ?????? :arrow: :smt086

de asta e varza ca sunt persoane care gandesc ca tine. Nu iti convine ?... cauta in alta parte.. problema e ca nu stii sau nu vrei sa cauti

si daca esti client sa iti dai datele ca sa iti trimita factura acasa
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#6 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 April 2006 - 04:57 PM

Stimata colega,
Afirmatia Dtale este gratuita si lipsita de suport.Este foarte usor sa faci valuri.Tin sa-ti reaminteasc ca nimeni de pe acest site nu este client.Amabilitatea, bunavointa Administratorilor si a Moderatorilor de cele mai multe ori este supusa la teste de calm .Multi dintre Dvoastra printre ei fiind si Dta nu aveti rabdare sa cautati si postati oriunde si orice.Incearca intai sa-ti faci ordine in gradina Dtale si apoi sa dai sfaturi in gradina altuia.
Multe discutii sterile si care nu duc nicaieri, comentarii facute numai ca sa ne aflam in treaba nu pentru ca ar trebui facute.
Moderatorii nu au obligatia de a raspunde la intrebari, obligatia principala este aceea dea gestiona mesajele membrilor.
PS Citeste cu atentie regulamentul Forumului vei afla mai multe despre Moderatori si Forum



#7 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 04 April 2006 - 05:22 PM

Cred ca sunteti cam prea diplomati in raspunsuri :D
Eu i-as spune asa: daca nu-ti place, cauta in alta parte! Eventual, cauta-ti un forum pe baza de abonament, caci atunci vei avea dreptul sa folosesti acest ton.
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#8 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 04 April 2006 - 05:36 PM

Contabilutza a spus:

Am incercat sa folosesc in cateva randuri, cu diferite subiecte, sectiunea CAUTA ... Fereasca Sfantul sa ai nevoie !! Apar tot felul : mersul trenurilor, timpul probabil, cotele apelor Dunarii etc., numai ce cauti tu NU ! Daca esti norocoasa, pe la pagina n+... gasesti in sfarsit ceva sa semene cu ce cauti.
Ordonati-va site-ul, d-lor administratori si moderatori, ca e vraiste !
... Si ce e asa de greu sa raspundeti aceluiasi subiect de mai multe ori, mai ales cand sunt clienti care intra prima data pe site ?????? :arrow: :smt086

Citeste regulamentul, a fost inventat ca sa fie respectat!



#9 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 04 April 2006 - 11:34 PM

Contabilutza a spus:

Am incercat sa folosesc in cateva randuri, cu diferite subiecte, sectiunea CAUTA ... Fereasca Sfantul sa ai nevoie !! Apar tot felul : mersul trenurilor, timpul probabil, cotele apelor Dunarii etc., numai ce cauti tu NU ! Daca esti norocoasa, pe la pagina n+... gasesti in sfarsit ceva sa semene cu ce cauti.
Ordonati-va site-ul, d-lor administratori si moderatori, ca e vraiste !
... Si ce e asa de greu sa raspundeti aceluiasi subiect de mai multe ori, mai ales cand sunt clienti care intra prima data pe site ??????  :arrow:  :smt086
dupa mesajul asta, daca as fi fost administrator ti-as fi dat ban IP... sa vezi atunci cum e cu butonul "cautare"



#10 Ariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 183 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 05 April 2006 - 08:19 AM

chiar nu-mi explic cum a reusit contabilutza sa trimita un asemenea mesaj. eu am toata admiratia pentru toti cei care au avut si au timp pentru a raspunde la intrebarile de pe forum. am si eu destui ani de contabilitate, destul timp de cand m-am inscris pe forum si mi-am lamurit foarte multe probleme cu ajutorul butonului "cautare". Tot respectul pentru cei care reusesc sa-si faca timp sa raspunda la intrebari. Si eu as vrea sa particip mai mult, dar imi lipseste ceva foarte important. Timpul. Oricum primul lucru pe care-l fac dimineata - intru pe forum - macar sa vad ce este nou.
FELICITARI



#11 arianaP

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 April 2006 - 08:55 AM

Vulpea unde n-ajunge zice ca strugurii sunt acri.
MULTUMESC ca exista acest site.
FELICITARI administrtorului , moderatorilor si tuturor care se implica frumos.



#12 celia

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 05 April 2006 - 09:43 AM

inhgeras a spus:

serios?! ce este asa de greu sa cauti?...sau vrei sa ti se dea totul gata?...
... cei care raspund cu citate din lege si toate cele...isi dedica un timp destul de mare ca sa dea raspunsuri pe aici.
.
Eu folosesc mult acest site si cautarea merge foarte bine daca stii ce cuvinte cheie sa foloseti pentru a vedea toate discutiile referitoare la subiectul cautat. Multumim mult celor care raspund intrebarilor noastre si nu uitati : nu exista padure fara uscaturi



#13 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 April 2006 - 12:33 PM

Colega noastra Contabilutza ar trebui sa-si ceara scuze pentru afirmatiile facute.



#14 adadu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 April 2006 - 10:16 PM

Cred ca este mai greu la inceput cu "cautarea". Si eu am avut probleme la inceput si in principal di vina mea, dar moderatorii au fost intelegatori cu mine si cu putina rabdare si mai multa perseverenta am reusit sa invat sa folosesc "butonasul magic".
Am tot respectul pentru toti cei care incearca sa faca ceva pentru toti care au nevoie de ajutor in contabilitate si vreau sa mai spun ca nimeni nu este obligat sa "cumpere" un produs pe care nu-l agreaza.
Contabilutza, ofera-ne tu ceva mai bun!



#15 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 13 April 2006 - 08:13 AM

Dragi colegi de pe forum, nu va puneti mintea cu doamna sau domnisoara. Nu vedeti ca nu este Contabila ci Contabilutza ??? Este explicabila atitudinea ei, nu ? Trebuie sa mai creasca !!!



#16 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 05 August 2006 - 09:04 PM

contabiluta are (avea) dreptate...acum functia cautare este muult mai performanta- daca stii sa o folosesti.
Varza de subiecte este din cauza userilor care nu folosesc aceasta functie si deschid topicuri noi pe subiecte vechi de 2 ani care s-au tot discutat.
Si partea cu clientul este partial adevarata (nu plateste in bani ci in trafic internet).
Criticile nu strica ci ajuta...poate doar tonul sa deranjeze pe cei mai slabi de inger :D
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 August 2006 - 06:33 PM

e inutil sa redeschidem aceasta discutie dupa 4 luni...






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL