Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
diferente curs valutar leasing - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


diferente curs valutar leasing

7 replies to this topic

#1 leila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Location:iasi

Postat 10 April 2006 - 08:02 PM

Am un contract de leasing financiar pt care primesc in fiecare luna factura cu rata si dobanda corespunzatoare, plus diferentele de curs valutar aferente, luand in calcul cursul valutar de la data incheierii contractului. Pana aici nimic nou, dar mai am si alte diferente de curs valutar stabilite in functie de cursul valutar de la 31.12.2005. Ce vor sa insemne acestea din urma? Ce reglare isi face firma de leasing?



#2 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 10 April 2006 - 09:20 PM

Reevaluare, functie de cursul valutar la 31.12.2005

Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#3 leila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Location:iasi

Postat 11 April 2006 - 12:51 PM

si in cazul asta eu cum sa inregistrez aceste diferente, pe 665/765 ?



#4 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 April 2006 - 10:40 PM

Anul 2005
Leasing intern-decontari in lei 6588/7588
Leasing extern-decontari in valuta 665/765
Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#5 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 12 April 2006 - 12:01 AM

eu fac la leasing intern 665/ 765. si tot asa este specificat si in programul easycont pe care-l folosesc. de ce ar fi gresit?



#6 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 April 2006 - 01:05 AM

De ce nu dati si voi "cautare"? Cateodata chiar au dreptate colegii nostri cand sunt rautaciosi. Atat s-a discutat despre acest subiect!!! Eu nu contest programul tau, dar probabil ca cineva "l-a pus" sa faca asa... el nu gandeste...! Conturile asociate unor articole probabil ca se pot modifica.
In concluzie, da cautare si te vei lamuri de ce ti-am scris ca la leasingul intern nu se folosesc 665/765.
Nu as vrea sa te superi...
Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#7 leila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Location:iasi

Postat 12 April 2006 - 02:20 PM

draga beatrice 1971, nu te supara pe noi, de multe ori am dat "cautare" si am cautat acul in carul cu fan, adica am pierdut cate 2-3 ore cautand un subiect care ma interesa si nu gaseam ce-mi trebuie, de asta uneori subiectele se mai reiau, ba chiar daca riscam sa reluam un subiect am observat ca discutiile difera si tot mai afli cate ceva. :roll:



#8 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 13 April 2006 - 04:06 PM

nici vorba de suparare beatrice, dar inainte sa am programul, m-am interesat la o institutie publica, la oameni care au avut de-a face cu toate controalele din Romania. si ei tot conturile astea mi-au spus sa le folosesc. cum ei nu au avut probleme la controale, nu cred ca o sa am nici eu, din acest punct de vedere. asa, ca , no offense, merg pe mana lor.
am primit ajutor de ff multe ori pe acest forum si va sunt profund recunoscatoare. dar de data asta, fac asa cum ma taie capul. :)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL