Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Decl 300 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Decl 300

2 replies to this topic

#1 anamaria_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:

Postat 21 April 2006 - 09:54 AM

am si eu o nelamurire. chiria pe care o platesc este catre o persoana fizica.eu cand platesc chiria ii dau proprietarului eu fac doar o dispozitie de plata.mai trebuie sa intocmesc si alt doc ca sa o pot inregistra in conta sau este suficient?
acum in decl300 trec aceasta suma la achizitii scutite de tva sau nu?
va multumesc!!



#2 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 April 2006 - 09:20 AM

TVA-ul nu are nici o legatura cu subiectul in cauza. Nu stiu nici de ce vrei sa inregistrezi suma respectiva in Jurnalul de cumparari. Pe baza DP scoti bani din casierie pe care ii achiti proprietarului. Singura inregistrare o faci in registrul de casa.




#3 draghici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:
  • Location:Cluj

Postat 02 May 2006 - 02:36 PM

Cu persoana respectiva trebuie sa ai contract de chirie vizat la administratia financiara.
ddd






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL