Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
regularizare achizitii scutite de tva - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


regularizare achizitii scutite de tva

2 replies to this topic

#1 cornelia.iacob

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:galati

Postat 27 April 2006 - 12:15 PM

Va rog sa ma ajutati intr-o problema: am descoperit ca in luna februarie am dublat o suma cuprinsa in decont la pozitia 15"Achizitii scutite de tva".Cum pot sa corectez acest lucru in decontul urmator?La ce pozitie trebuie sa scad acesta suma?

Va multumesc!



#2 madi1205

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 05 May 2006 - 11:37 AM

eu consider ca nu trebuie sa te agiti pt lucrul asta.

din felul cum arata decontul 300, nu ni se permite sa facem regularizari pentru achizitiile scutite de tva..si pana la urma de ce am face in conditiile in care tva-ul de plata/ de recuperat nu este influentat de suma de la rd. 15




#3 christina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 May 2006 - 07:07 PM

eu am uitat sa trec intr-o luna achizitiile scutite de TVA si fiindca nu exista rand de regularizari, le-am trecut in luna urmatoare.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL