Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Situatii financiare la sfarsit de an - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Situatii financiare la sfarsit de an

1 reply to this topic

#1 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 23 December 2004 - 11:57 AM

am o mare problema. Sunt nou angajata la o societate de logistica.
firma a fost infiintata anul trecut in decemrie. S-a depus bilant la 31.12.2003, dar nu are cifra de afaceri, nu are angajati, are doar activele rezultate in urma infiintarii (cum este si normal, deoarece firma a inceput activitatea abia anul acesta). Cele care au lucrat in departamentul fin-ctb au considerat ca la 30.06.2004 sa aplice OMF 306. Impreuna cu colega mea, (tot noua si ea) ne gandim de ce au aplicat fostele angajate OMF 306 la semestru si cum sa procedam noi acum, la sfarsit de an. Mentionez ca abia in acest an avem la Nov 2004 112 salariati, cifra de afaceri de 438 mii Euro si active de 3 milioane si ceva Euro. in mod normal in orice lege zice ca te raportezi la ceea ce a fost anul trecut. Va rugam sa ne ajutati!
Multumim!



#2 aNgelica pop

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 716 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BAIA MARE
  • Interests:temei legal

Postat 24 December 2004 - 10:16 AM

Pt ca la finele lui 2003 C.A. a fost sub 100.000 de euro.
Daca la finele lui 2004 C.A.va fi peste 100.000 de euro,in 2005 unitatea va fi platitoare de impozit pe profit(in varianta actualelor legi)>Atentie insa ,poti sa ai C.A.sub 100.000 euro ,dar daca nr mediu scriptic este mai mare de 9,asemeni devine platitoare de impozit pe profit.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL