Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratie taxa mediu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


declaratie taxa mediu

27 replies to this topic

#21 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 July 2006 - 07:39 PM

Doina P a spus:

Incredibil :roll: dupa ce am lins deconturile de combust. ian-iun am totalizat:1216 litri BFP=0.22 lei+1215litri motorina=0.68 lei(asta cu excel-ul lor) in caz ca e corect,la restul firmelor nu mai ling: ma ghidez dupa suma: daca am suma sub 7337lei, voi plati fara nici un calcul 1 leu
La o firma de taxi am calculat 35 lei
Am ajuns la aceeasi concluzie! Munca inutila pentru 1 leu de virat! Fara manopera (sa spunem ca facem "munca voluntara") costurile materialelor folosite pentru intocmirea declaratiei, costurile de expediere sau depunere, si comisionul bancar pentru OP depasesc cu mult leul respectiv, sau chiar poate cei 35 lei! Ma intreb cat se stringe la nivel national , doar din consumul de combustibil si daca sunt chiar asa de folositori?



#22 andur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:moldova

Postat 17 July 2006 - 10:42 AM

Imi poate spune si mie cineva unde se depun aceste superbe declaratii?




#23 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 17 July 2006 - 10:54 AM

Pt. BUCURESTI:Splaiul Independentei 294 corp A sector 6
statie metrou: Semanatoarea
statie RATB G-ral Popovat -601
E destul de inghesuit biroul ,asa ca dute mai repede...



#24 myrelutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:

Postat 29 July 2006 - 11:54 AM

Si in tara stie cineva?? In Focsani de exemplu.
Eu am aflat abia saptamana trecuta de aceste declaratii, le pot face cumulat de la inceputul anului??



#25 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 29 July 2006 - 12:12 PM

Pentru anul 2006 declaratia se depune semestrial.



#26 Angelescu Laura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Suceava

Postat 31 July 2006 - 06:46 AM

Am trimis declartiile la adresa de pe site-ul afm cu o firma de curierat. Am confirmarea de la firma ca plicul a ajuns bine mersi. Dar astia nu dau nici un semn, o viza, ceva? Daca cineva din tara a primit confirmare va rog spuneti-mi si mie.



#27 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 31 July 2006 - 06:54 AM

Vezi postareaSeptimiu, la Jul 12 2006, 01:51 PM, a spus:

dorumocanu a spus:

Nu era mai simplu sa retina aceasta taxa din pretul benzinei????????
daca aceasta taxa intra in pretul benzinei banii ii ia ministerul finantelor si nu ajung la AFM
exista alte taxe in pretul benzinei care ajung si la terti... mfinante la un moment dat avea taxa de drum in pretul benzinei (cred ca a ramas inclusa si acum) desi acum noi o mai platim odata separat pe rovignete :angry2:

Vezi postareaandre, la Jul 12 2006, 08:32 PM, a spus:

Si eu declar 1 ron pentru fiecare masina si se pare ca totul e in regula.Pt cei care au masini putine ideal ar fii sa plateasca pt tot anul si sa nu mai fie probleme.Eu asa am facut la cateva firme si e ok.
nu e un leu ptr. fiecare masina... se calculeaza in functie de nr. de litri consumati in toata firma ^_^
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#28 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 31 July 2006 - 07:10 PM

Vezi postareaandre, la Jul 12 2006, 08:32 PM, a spus:

Si eu declar 1 ron pentru fiecare masina si se pare ca totul e in regula.Pt cei care au masini putine ideal ar fii sa plateasca pt tot anul si sa nu mai fie probleme.Eu asa am facut la cateva firme si e ok.
ai dat cam mult. poate sa-ti iasa un leu pt. 3-4 masini. depinde de nr. de litri.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL