Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
propunere metodologie de calcul - fondul de mediu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

propunere metodologie de calcul - fondul de mediu

6 replies to this topic

#1 moana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 03 May 2006 - 11:34 AM

...documentul atasat.....gasit pe site-ul ministerului mediului. este inca in faza de proiect...se asteapta sugestii....

...cum contabilii sunt cei care se ocupa de declaratiile agentilor economici, m-am gandit sa va intreb ce parere avetzi. eventual sugestii. ce nu-i bine mai ales. daca vretzi....

eu lucrez intr-una din institutiile care sunt chemate sa isi dea cu parerea asupra acestui proiect de act normativ elaborat de minister in colaborare cu agentia nationala. si m-am gandit sa va intreb si pe voi.....

asa ca....daca avetzi timp....datzi-va cu parerea...aruncatzi cu rosii...cu orice...numai sa iasa pana la urma ceva bun. :)

oana



#2 moana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 03 May 2006 - 11:39 AM

scuze, am uitat sa "atasez" docomentul....

Fisiere atasate





#3 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 03 May 2006 - 12:13 PM

Nu reusesc sa-l dau jos. Ca marime fisierul e tare mic. Ce tip de fisier e? A mai incercat cineva sa-l ia?



#4 moana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 03 May 2006 - 12:20 PM

izaroman a spus:

Nu reusesc sa-l dau jos. Ca marime fisierul e tare mic. Ce tip de fisier e? A mai incercat cineva sa-l ia?

am incercat eu acum si merge. dar, pentru orice eventualitate, asta e link-ul catre site-ul mmga:

http://www.mmediu.ro...oiecte_legi.htm

oana



#5 moana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 04 May 2006 - 08:28 AM

buna!

intzeleg ca nu are nimeni nici o propunere....ca e o metodologie perfecta....ca e simplu de folosit.........ca o sa stie toata lumea cum sa faca declaratziile si cum sa calculeze.....hmmm

hai fratzilor....chiar nu avetzi nimika de criticat? :(

oana



#6 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 04 May 2006 - 09:19 AM

nu ar fi mai simplu sa zica baetii de la mediu: bah nene, pt fiecare masina se plateste 1 leu, pt fiecare camion se platesc 3 lei
ar fi cel mai simplu mod de calcul... oricum din calcule iese cam 0.5 lei si se plateste rotunjit de 1 leu, parerea mea



#7 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 04 May 2006 - 11:11 AM

Ar fi cu mult mai simplu.
Am facut un fisier pentru taxa emisii poluanti la masini, bazat pe proiectul de ordin mentionat, pentru 1000 litri benzina a iesit 0.98 ron la masina non euro si 0.11 ron la masina euro.
fisierul e aici la pagina 6
http://www.conta.ro/forum/viewtopic.php?t=...t=7953&start=75
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL