Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Sediu social si punct de lucru - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Sediu social si punct de lucru

9 replies to this topic

#1 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 06 May 2006 - 04:54 AM

Buna :smt039 ! Am urmatoarea situatie: O firma are sediu social in Bucuresti si punct de lucru in provincie.Acum isi angajeaza contabil si vreau sa stiu contractul de munca se inregistreaza la ITM in Bucuresti la sectorul de unde apartine firma nu?

Mentionez ca punctul de lucru este un butic si contabila va tine evidenta acasa!

Si mai vreau sa stiu la punctul de lucru are cod fiscal separat? :shock: Declaratiile unde se depun?

Multumesc anticipat pt. raspunsurile voasre! :smt058



#2 gabrielle26z

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 06 May 2006 - 07:44 AM

Da, contractul la ITM Buc.
Nu, pct. de lucru nu va avea cod fiscal (nu are peste 5 salariati banuiesc!)
Declaratiile lunare legate de salarii le depui la sect. sediului,..
Decl. 100+ 300 la adm de sect. a sediului!




#3 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 06 May 2006 - 11:34 AM

Multumesc mult!



#4 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 06 May 2006 - 05:23 PM

Tocmai cand ziceam ca am scapat de situatii (pt. mine cheie) am dat de alta ](*,) : cica firma respectiva nu a mai avut angajati de 4 ani, eu la camera de munca merg la inspectorul la care a fost acum 4 ani firma respectiva?

Stie cineva?



#5 gabrielle26z

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 08 May 2006 - 10:08 AM

Exista acolo o camera (pina mai de curand era cam 13!!) unde intrai si intrebai la ce insp. este societatea.
Azi nu mai era asa.
Nu mai este cam 13,probabil este alta camera.
Intrebi acolo!
Vezi ca s-a modificat programul!
De luni pina joi de la 8.30 la 12.30.
Nu mai prea este nimic din ce era. Chestia buna, nu mai cer copie dupa OP, nici macar dupa cel de com. 0.75%.
Succes Catalin!



#6 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 08 May 2006 - 10:23 AM

Multumesc mult gabrielle26z deci e musai sa merg la acelas inspector la care a fost firma prima oara!



#7 gabrielle26z

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 08 May 2006 - 12:28 PM

Daca mai exista,..daca mai lucreaza acolo..
Apropo, vezi ca "Birou Informatii" este la Poarta acum!!



#8 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 08 May 2006 - 02:29 PM

Multumesc mult :smt051



#9 frothalia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mangalia

Postat 30 May 2006 - 11:39 AM

poate sa imi spuna si mie cineva ce trebuie sa fac daca am mai mult de 5 angajati la punctul de lucru? si unde (in ce lege) e mentionat acest numar:5 ?!?!?
andreea



#10 adrianabb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:

Postat 30 May 2006 - 01:21 PM

vezi codul fiscal ,gasesti acolo legea.dc ai mai mult de 5 angajai tb sa ai alt cod fiscal la pctul de lucru.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL