Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cheltuieli in avans - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cheltuieli in avans

1 reply to this topic

#1 fivefell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 09 May 2006 - 11:34 AM

am gasit in contabilitatea firmei o anumita suma inreg in 471 si in urma unor discutii am aflat ca aceasta suma e aferenta unor sume platite in avans unei firme cu care firma mea este in litigiu.am mai aflat ca firma mea au luat in anul 2003,mai mult cu forta, o parte din produsele comandate dat nefinisate cam 1/3 din valoarea din 471. exista o mare problema: aceste produse ridicate atunci in 2003, nu a fost inregistrata intrarea lor in conta dar...au fost folosite la modernizarea constructiei unei cladiri care acum, nu ne mai apartine. acum se va face, retroactiv,NIR ptr usile si ferestrele respective si evident ca ar trebui si inregistrate pe consum , dar cum sa fac ptr ca e o chelt a unui an fiscal inchis? va rog sa ma ajutati sa ies din aceasta problema! :(



#2 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 May 2006 - 06:03 PM

Folosesti contul 117 - rezultatul reportat.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL