Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Norma BNR aport asociati mai mare de 1 miliard lei - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Norma BNR aport asociati mai mare de 1 miliard lei

3 replies to this topic

#1 auras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 11 May 2006 - 02:36 PM

Am nevoie urgent de o informatie.
Daca un asociat(din 2) imprumuta firma -srl- cu 2 miliarde de lei trebuie anuntat undeva? Stiam ca o cerinta a BNR solicita insiintarea acesteia ptr sume mai mari de un miliard. Nu stiu insa care este norma si pe internet nu am fasit.
Am intrebat la Garda un inspector, si el stia la fel, nu mai stia ce reglementare scrisa este . Aveti ceva in acest sens?
Daca da, va rog sa-mi trimiteti si mie.
Multumiri !



#2 medal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:lupta prin jungla fiscalitatii

Postat 11 May 2006 - 03:22 PM

cauta pe forum ca s-a discutat subiectul......e vb de 10000euro si e cu legea aia cu spalarea banilor.......




#3 Cristina Vanghele

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 198 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informare si cunoastere

Postat 11 May 2006 - 03:33 PM

Legea nr. 656 din 2002 spalarea banilor (actualizata pana la martie 2006)

Fisiere atasate





#4 auras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 12 May 2006 - 10:00 AM

Multe multumiri pentru ajutorul primit~
Aurora






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL