Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
deductibilitate cheltuieli - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


deductibilitate cheltuieli

2 replies to this topic

#1 bsd

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 12 May 2006 - 03:58 PM

1. Va rog sa-mi spuneti daca am facut contract de comodat in luna martie dar l-am legalizat de-abia in mai, pot deduce cheltuielile aferente lunilor martie si aprilie?

2. Am avut o discutie contradictorie cu cineva: cheltuielile cu apa, curentul electric le raportez la nr. de persoane , nu la suprafata, ca si gazul, nu-i asa?



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 12 May 2006 - 03:59 PM

bsd a spus:

1. Va rog sa-mi spuneti daca am facut contract de comodat in luna martie dar l-am legalizat de-abia in mai, pot deduce cheltuielile aferente lunilor martie si aprilie?

2. Am avut o discutie contradictorie cu cineva: cheltuielile cu apa, curentul electric le raportez la nr. de persoane , nu  la suprafata, ca si gazul, nu-i asa?
1. contractul de munca intra in vigoare cand pune stampila ITM-ul pe el ?
2. ???? :shock:




#3 bsd

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 13 May 2006 - 01:16 PM

Te rog sa ma scuzi, am impresia ca am intrebat o mare prostie si nici nu am fost destul de explicita.
In legatura cu cea de-a doua intrebare, ma refeream la faptul ca am contracte de comodat pe o camera din imobilul in care locuim. Cheltuielile cu gazul se raporteaza la suprafata, dar cele cu curentul electric, apa, telefon, etc. le raportez, banuiesc, la nr. de persoane, nu la suprafata alocata din totalul imobilului, nu?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL