Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
plzzzz - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


plzzzz

23 replies to this topic

#1 allexandru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:piatra neamt

Postat 13 May 2006 - 04:09 PM

Imi trebuie la facultate o monografie despre o asociatie/fundatie/cabinet etc..daca cineva poate sa ma ajuti..sa mi-o trimita pe adresa apetreiionut@yahoo.com



#2 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 13 May 2006 - 05:17 PM

Citat din regulament: "Nu este permisa postarea unui mesaj in mai multe sectiuni cu scopul de a atrage mai repede atentia asupra subiectului respectiv. "

Am sters celalat mesaj.




#3 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 13 May 2006 - 06:38 PM

de ce v-ati obisnuit sa va pice monografiile gat facute, in loc sa cereti ajutor sa fiti primiti la o firma de unde sa va luati datele ca sa va puteti intocmi monografiile? eu lucrez la o fundatie si te pot ajuta in sensul asta, dar nu am sa fac monografia in locul tau. cand eram eu studenta (am terminat in 2001) nu stiam unde sa ne ducem sa ne permita sa facem copii dupa balante si alte acte pentru monografii. e strigator la cer faptul ca voi nu incercati sa invattai o meserie, ci le luati de-a gata. si cand terminati facultatea ce faceti? cine credeti ca sta sa va invete?



#4 Donatella

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Location:Arad
  • Interests:contabilitate

Postat 13 May 2006 - 06:45 PM

Si uite asa se nasc contabilii peste noapte si D-ne fereste sa mai si lucreze la societate comerciala unde se prezinta ca "economist"... Copilu, pune mina pe carte si munceste. Monografiile nu cad din cer. Daca incepi o facultate cred ca nu o faci numai de dragul de a avea studii superioare. Spor la treaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#5 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 13 May 2006 - 06:54 PM

eu am inceput facultatea sa o termin mai repede si sa-mi dea nenorocita aia de hartie :D



#6 teo30967

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2006 - 02:30 PM

cumpara-ti cartea - contabilitate teste grila rezolvate si lucrare practica monografica de Corina Grazziela Dumitru - editura universitara si vei gasi acolo destule informatii



#7 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 18 May 2006 - 04:13 PM

teo: in cartea aia nu scrie de fundatii ci de SA si SRL.....
e o carte speciala cu contabilitate organizatiilor non-profit. eu stiu, ca lucrez cu asa ceva: de aia m-am si oferit sa-i furnizez datele de care are nevoie, dar nu am sa stau sa-i fac lucrarea



#8 teo30967

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2006 - 01:42 PM

scuze ai dreptate andreea, dar cum majoritatea are de facut monografii la s.a si srl -uri m-am gandit la asta ....si eu inca nu lucrez abia acum invat si i-am recomandat o carte dupa care invat si eu..

nici eu nu sunt de acord cu lucrarile astea date asa ori o fac eu sa vad si eu cum stau lucrurile ori o las incolo de scoala !



#9 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 19 May 2006 - 04:20 PM

allexandru a spus:

Imi trebuie la facultate o monografie despre o asociatie/fundatie/cabinet etc..daca cineva poate sa ma ajuti..sa mi-o trimita pe adresa apetreiionut@yahoo.com

mesaje din astea apar zilnic. zilnic cineva vrea sa o ia pe scurtatura. nu stiu de ce va mai enervati. pur si simplu ar trebui lasati fara replica

nu zic, daca te impotmolesti undeva ceri ajutor, dar sa ceri lucrari intregi.......... este obraznicie.



#10 allexandru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:piatra neamt

Postat 20 May 2006 - 01:43 PM

In plus nu am cerut mila nimanui,am pus doar o intrebare;cred ca fiecare dintre noi a avut nevoie urgent de ceva;inclusiv voi :cry:



#11 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2006 - 02:05 PM

si eu sunt de acord cu ceilalti, pune mana pe carte si invata serios ca piata muncii e f. dura dupa ce termini facultatea si numai cu o pregatire profesionala cat mai buna, ai o sansa reala ...

allexandru a spus:

In plus nu am cerut mila nimanui,am pus doar o intrebare;...
nimeni nu a vorbit de mila si tu nu ai pus doar o intrebare ci ai cerut o lucrare gata facuta, adica "para malaiata..." . din cate imi aduc aminte, la facultate nu se cer lucrari de azi pe maine, exista un timp rezonabil pt. ele si, daca nu ai alte preocupari mai "importante", le poti face... nu timpul e problema ci studiul si tu stii f. bine asta.
destule elemente din lucrare le ai chiar aici, pe forum, DAR trebuie sa faci minimul efort de a le cauta... nu ti-a spus nimeni nimic cu rautate, ci numai spre binele tau, crede-ne ca noi am trecut pe unde treci tu acum :wink:

succes.



#12 allexandru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:piatra neamt

Postat 20 May 2006 - 06:21 PM

eu as sti sa fac..dar nush de udne sa fac rost de documentele alea...



#13 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 20 May 2006 - 06:27 PM

jfjkju



#14 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 20 May 2006 - 08:02 PM

haideti sa va povestesc: ma apeleaza pushtiu' pe mess si-mi zice:
"deci ai documentele astea"?
logic ca-l intreb despre ce e vb si-mi trimite o foaie scrisa de mana la curs si scanata cu ceea ce are nevoie pt proiect:
- factura fiscala, chitanta fiscala, aviz de insotire a marfii, bon de consum, raport de productie, decont de ch, actele de la registrul comertului, cui, statut (i se specifica pe ici pe colo - unde e cazul, dar nu prea stie sa-si citeasca propriul scris).
dupa ce ma lamuresc ii spun ce am si zice:"pai nu mi le trimiti si mie pe mess?"
am ramas interzisa.
m-a lamurit ca el e din piatra si nu are de unde sa ma ia, ca sa vina la mine la serv, cum i-am spus eu si sa-i fac copii dupa actele cu regim special si cele de infiintare ale fundatiei. oricum nu vrea sa priceapa ca fundatiile nu sunt inregistrate la Registrul comertului, pentru ca lui i-a spus profesoara ca da (ceea ce eu nu cred, dupa ce am citit in foaia respectiva).
oricum, e clar ca e din piatra copilul asta, ca daca ar fi fost din carne poate ar fi avut o bruma de creier, dar nu prea are.
si din pacate cei ce posteaza aici, pe acest forum ca au nevoie de ajutor la proiecte sunt la fel, ba mai au si neobrazarea sa recunoasca faptul ca le este lene sa faca un proiect ca au treburi mai importante (vezi o pustoica ce pleaca in state cu programul work & travel).
Doamne, unde am ajuns!!!!!
Daca asa ii crestem, o sa murim tineri, cei ca mine nu vor mai apuca varsta pensionarii......



#15 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 20 May 2006 - 08:49 PM

:lol:
I le trimit eu, dar contra cost. 1.000 RON (fara TVA), nenegociabil. Si-i fac si factura. :x



#16 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 20 May 2006 - 08:52 PM

hahahaha :lol: ctanela: ai dreptate.



#17 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 20 May 2006 - 08:54 PM

Va rog, sa nu incepeti o licitatie si sa-mi stricati pretul... :lol:



#18 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 22 May 2006 - 12:02 AM

ctanela a spus:

:lol:
I le trimit eu, dar contra cost. 1.000 RON (fara TVA), nenegociabil. Si-i fac si factura. :x
scrii pe factura "consultanta conform comanda numarul x" ? :D



#19 allexandru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:piatra neamt

Postat 24 May 2006 - 02:52 PM

Am o veste "buna pentru unii dintre voi"...am reusit sa fac singur monografia,si am fost rasplatit cu 9,5.Oricum va multumesc pentru sfaturile primite. :twisted:



#20 allexandru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:piatra neamt

Postat 24 May 2006 - 02:52 PM

Am o veste "buna pentru unii dintre voi"...am reusit sa fac singur monografia,si am fost rasplatit cu 9,5.Oricum va multumesc pentru sfaturile primite. :twisted:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL