Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Sunteti contabili/economisti? Lucrati contabilitate? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Sunteti contabili/economisti? Lucrati contabilitate?

25 replies to this topic

Poll: Septimiu e curios cati sunt contabili/economisti si cati lucreaza in departamentele de contabilitate. (221 membri au votat)

Sunteti contabili/economisti?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

Lucrati in departamentul de contabilitate?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#1 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 August 2006 - 05:43 PM

votati va rog in chestionarul de mai sus


Atentie!
Validarea voturilor la cele 2 intrebari se va face o singura data.
Daca ati votat doar la o intrebare si validati votul nu veti mai putea vota si la a doua intrebare.



#2 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 25 August 2006 - 06:30 PM

Asta cu nu stiu mi-a parut simpatica... :blush:

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#3 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 25 August 2006 - 06:33 PM

:lol:pai mai mult pt raspunsu asta e chestionaru' :rolleyes:
alt raspuns era "nu stiu... sunt praf" dar se suparau cei care voteaza acum "nu stiu" :lol:



#4 dexter

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:
  • Location:Timis

Postat 25 August 2006 - 09:18 PM

Bun chestionarul!! Chiar ... ce sunt?! Contabil?!economist?... cred ca sunt informatician ... ba nu! sunt inginer chimist ... cred ca jurist ... sau matematician?
Daca lucrez in contabilitate?! Ciudat ...



#5 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 25 August 2006 - 09:23 PM

interesant chestionarul. poti fi economist /contabil si sa lucrezi altceva, la fel de bine cum poti avea orice alta pregatire si sa faci contabilitate.
partea cu "nu stiu" n-am prea inteles-o.



#6 violetam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 25 August 2006 - 10:07 PM

Eu sunt inginer mecanic si fac contabilitate.Restrans,dar fac.Incerc sa fiu cat mai informata,iar Conta ma ajuta si sunt incantata de acest forum.



#7 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 25 August 2006 - 10:46 PM

Vezi postareavioletam, la Aug 25 2006, 11:07 PM, a spus:

Eu sunt inginer mecanic si fac contabilitate.Restrans,dar fac.Incerc sa fiu cat mai informata,iar Conta ma ajuta si sunt incantata de acest forum.
n-o sa-ti vina sa crezi cat de multi ingineri fac contabilitate si unii chiar f. bine.



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 August 2006 - 02:40 PM

aia cu "nu stiu" e la caterinca, nu ? :lol: am mai votat noi (eu, floris si septimiu) in felul asta la un chestionar mult prea minunat si ne-am atras "ura si dispretul" unor "utilizatori"... :P

p.s. : chiar e cineva care nu stie... :D :D si nu sunt eu, de data asta :P



#9 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 August 2006 - 02:41 PM

moi :unsure:



#10 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 26 August 2006 - 03:16 PM

ce nu stii de fapt?



#11 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 August 2006 - 04:01 PM

nu stiu daca sunt contabil sau doar ma joc de-a contabilitatea :lol:



#12 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 August 2006 - 05:27 PM

^_^

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 27 August 2006 - 05:29 PM

Madalina



#13 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 September 2006 - 05:56 AM

Observ ca sunt unele chestionare sunt chiar periculoase !!! ... :D
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#14 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 September 2006 - 06:23 AM

:ninja:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#15 irodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 30 October 2006 - 01:52 PM

intreb si eu ceva...daca aveti amabilitate sa raspundeti

mai sunteti si economisti/contabili care tineti firme de la A la Z fara a fi autorizati sau experti cu diplome?



#16 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 30 October 2006 - 02:08 PM

Vezi postareairodica, la Oct 30 2006, 03:52 PM, a spus:

intreb si eu ceva...daca aveti amabilitate sa raspundeti

mai sunteti si economisti/contabili care tineti firme de la A la Z fara a fi autorizati sau experti cu diplome?
Nu stiu exact unde vrei sa bati- ori esti o astfel de persoana si vrei sa vezi daca mai ai frati,surori printre noi,sau pur si simplu esti curioasa sa vezi ce statut au cei care se dau pe forum.
Vezi ca,dupa aderare,nu prea mai poti "tine firme de la A la Z" fara sa fi autorizat in acest sens



#17 irodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 30 October 2006 - 03:28 PM

da, sunt o astfel de persoana si ma interesa ce ganduri au cei care sunt ca mine....de ce spui ca dupa aderare o sa fie obligatorie inscrierea in ceccar?



#18 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 30 October 2006 - 06:48 PM

Vezi postareairodica, la Oct 30 2006, 05:28 PM, a spus:

da, sunt o astfel de persoana si ma interesa ce ganduri au cei care sunt ca mine....de ce spui ca dupa aderare o sa fie obligatorie inscrierea in ceccar?

Eu n-am spus ca trebuie sa devii membru CECCAR,ci am presupus ca va fi necesar sa te autorizezi,avand in vedere niste zvonuri care circula si anume:
PROIECT de L E G E
pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.65/1994 privind organizarea activitatății de expertiză contabilă și a contabililor autorizați
..............
1. La articolul 2, alineatele (1) și (4) vor avea următorul cuprins:
“(1) Expertul contabil este persoana care a dobândit această calitate în condițiile prezentei ordonanțe și are competența profesională de a organiza și conduce contabilitatea, de a supraveghea gestiunea societăților comerciale, de a întocmi situațiile financiare și de a efectua expertize contabile.
................................................................................
...........................................
(4) Contabilul autorizat este persoana care a dobândit această calitate în condițiile prezentei ordonanțe și are competența de a ține contabilitatea și de a pregăti lucrările în vederea întocmirii situațiilor financiare.”
Si mai este un proiect de modific.a Legii contabilit.prin care se stipuleaza ca toti cei care tin evid.trebuie sa-si asume responsabilitatea prin inreg.la ONRC-dar sunt doar proiecte-dar cum vorba aceea "de unde nu este foc,nu iese fum",ceva,ceva se pregateste.
Este bine sa ai in vedere acest aspect.In rest,succes in activitate,pana la aderare mai sunt 2 luni.



#19 irodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 31 October 2006 - 08:15 AM

mersi pentru raspuns Gama....am vazut si eu proiectul cu inscriere la ONRC in care insa nu e specificat ca directorul economic sau contabilul sef trebuie autorizati, dar....intr-adevar nu se stie niciodata ce vor de fapt sa spuna...
probabil o sa dau si eu acest examen, insa multele taxe, curs de pregatire in alt oras, acel stagiu pe langa cineva la care sa vii cu "atentii" nu prea imi dau elan...oare pentru ce facem facultate? mai bine faci liceul economic, te autorizezi si se pare ca esti mai bine decat un absolvent de facultate...e numai parerea mea si poate e proasta, dar asa gandesc acum...



#20 kesaruus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:N-N-E

Postat 08 November 2006 - 01:43 PM

:biggrin:
Mergea un chestionar ceva mai complex!
Teoretic, nu există strategii bune de marketing. Strategiile bune sunt proaste. Și strategiile proaste sunt bune. Totul depinde de cine le folosește.
Al Ries și Jack Trout






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL