Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
indemnizatie crestere copil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


indemnizatie crestere copil

2 replies to this topic

#1 pomkinski

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:CLUJ

Postat 18 May 2006 - 04:37 PM

va rog lamuriti-ma!
am fost in somaj din 01.07.2003 si la 01.02.2004 am intrat in concediu prenatal nascand la 11.04.2004 si am beneficiat de cic pana la 11.04.2006 cand am reintrat in somaj restul de 5 luni neefectuate.
sunt din nou insarcinata si voi naste in noi.2006
pot beneficia de indemnizatie dupa nastere?
ce pot face ?(portite legale)
multumesc pt.intelegere



#2 x_tina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2006 - 05:32 PM

Singura solutie legala e ca imediat dupa terminarea somajului sa te angajezi la o firma, cu salariul minim pe economie, a unui prieten sau cunostinta, sa te oferi sa platesti toate contributiile la salariu. Apoi intri in prenatal.




#3 tomane

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 196 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2006 - 03:35 PM

x_tina a spus:

Singura solutie legala e ca imediat dupa terminarea somajului sa te angajezi la o firma, cu salariul minim pe economie, a unui prieten sau cunostinta, sa te oferi sa platesti toate contributiile la salariu. Apoi intri in prenatal.
Sau, spre sfarsitul perioadei de somaj, va luati un concediu medical chiar de la doctorul care va urmareste sarcina, il duceti la Agentia de Somaj sa vi-l platesca, si apoi concediu de maternitate 126 zile din care min 42 dupa nastere. Redeveniti somera dupa lauzie. Si apoi CIC.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL