Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
State plata prin posta la ITM Bucuresti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


State plata prin posta la ITM Bucuresti

33 replies to this topic

#1 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 19 May 2006 - 06:52 PM

Pe http://www.itmbucure...html-informatii utile a aparut un comunicat cum ca putem trimite prin posta statele de plata in Radu Voda!



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2006 - 08:41 PM

draga mea, parerea mea este ca e vorba despre delaratiile de comision itm si nu despre statele de plata...[/quote]

Madalina



#3 MONNA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 20 May 2006 - 07:59 AM

ba se refera la state-ura.....ura,,,ziceti la toata lumea
MIRELA



#4 christina_bucur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 139 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2006 - 10:16 AM

Unde scrie state?? Eu vad declaratii fiscale :(



#5 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 20 May 2006 - 10:19 AM

nu-mi vine sa cred :D
cred ca o sa plang de bucurie :D 8)
am scapat de cozile nebune de la ITM :roll:



#6 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 20 May 2006 - 01:07 PM

Te-ai convins, madalinab? Chiar crezi ca nu stiu sa citesc si arunc informatii sa ma aflu in treaba?



#7 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2006 - 01:26 PM

lolita, imi cer iertare fata de tine si fata de colegii de aici...dar raman la parerea mea...eu vad doar referiri la declaratiile fiscale :?: ...te rog sa-mi trimiti si mie pasajul in care se vorbeste despre state de salarii. in speranta ca nu am suparat iremediabil pe nimeni astept raspuns...multumesc. :)
Madalina



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2006 - 01:33 PM

lolita :D , ia-o usurel, ca madalina are dreptate, trebuia sa mentionezi sa acceseze de acolo "informatii utile" fiindca, la deschiderea linkului dat de tine se vede numai ce e legat de declaratii, intr-adevar ! eu m-am prins ca mai am experienta cu site-urile astea, dar nu toata lumea e la fel de experimentata. oricum, informatia de la tine e SUPER. merci mult ! :P

Mada, stii ce ai de facut, da ? o zi frumoasa in inimi, fetelor ! :wink: si baietilor, la fel :lol:



#9 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2006 - 01:39 PM

multumesc mult pentru promptitudine...am intrat si eu acum pe site si am citit. iertare inca o data pentru graba mea...o zi buna tututor.
Madalina



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2006 - 01:49 PM

n-ai de ce sa te scuzi, Madalina, zau-zau !! :P sincer ?? si eu am fost un pic derutata la inceput cand nu am gasit nimic despre statele de plata chiar pe pagina aceea, dar fiindca ei au zis ca e, m-am gandit ca tre' sa fie pe undeva pe acolo, ca doar nu erau toti "cu capul ..." :lol: si uite asa am accesat "informatii utile"..



#11 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 21 May 2006 - 06:56 PM

Aveti si voi dreptate! Eu am selectat exact adresa la care era afisat comunicatul, dar la accesare nu se ajunge tot acolo. E un site care trebuie imbunatatit.
Stiti ce ma intreb eu? Cati inspectori or sa aiba la mapa statele trimise de noi prin posta?



#12 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 May 2006 - 11:54 PM

sincer eu nu ma gandesc la chestia asta, ma gandesc ca nu o sa fie coada la ITM asa mare ca pana acum, basca ca de luna asta nu mai vor copie dupa OP, deci se vor putea duce statele pe 2,3,4,5 ale lunii :D



#13 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 May 2006 - 10:41 AM

Septimiu a spus:

sincer eu nu ma gandesc la chestia asta, ma gandesc ca nu o sa fie coada la ITM asa mare ca pana acum, basca ca de luna asta nu mai vor copie dupa OP, deci se vor putea duce statele pe 2,3,4,5 ale lunii :D
Poate nu stiai ca au redus programul de lucru cu publicul. Sunt absolut convinsa ca vom face sauna in continuare pe holurile lor imputite. Am fost azi, dar am cedat nervos si am plecat fara sa rezolv problema.



#14 Dara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 May 2006 - 09:36 AM

Eu inteleg din comunicat ca declaratia itm depusa online se depune prin posta in Radu Voda, nu in Goga, la fel ca si statele cu detaliile din comunicatul itm. Asa intelegeti si voi? sorry ca intreb , ma gandeam ca a facut deja cineva asa si stie daca e ok.

Fisiere atasate





#15 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 25 May 2006 - 09:58 AM

pai asa scrie, asa se face



#16 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 25 May 2006 - 09:59 AM

E vb despre state. Urlau ieri toti inspectorii la ITM. O inspectoare mi-a confirmat ca a primit statele trimise de mine (feb + martie) prin posta. Ideea este ca pe plic sa specificam numele inspectorului la care este inscrisa firma (eu am scris si nr. dosar).
Declaratiile la ITM on-line sau nu se depun ca si pana acum in acea cladire minunata din spatele CCIR.



#17 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 25 May 2006 - 10:01 AM

Eu am trimis declaratiile unei firme, pentru lunile ian-martie, prin posta la adresa din Octavian Goga. In luna mai am verificat pe server-ul lor si erau toate informatiile completate in baza de date.



#18 Dara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 May 2006 - 10:06 AM

Dar in comunicat scrie ca statul se depune impreuna cu declaratia fiscala in Radu Voda. Mai era si un topic pe forum pe-aici unde scria ca cei din Goga au returnat postei 12 saci cu declaratii prin posta, ca in Radu Voda trebuiau depuse, nu in Goga

am gasit la http://www.itmbucuresti.ro/index.html
ca
"Dupa transmiterea ON – LINE, un exemplar al declaratiei, semnat si stampilat, va fi transmis prin posta la adresa:
Inspectoratul Teritorial de Munca Bucuresti
str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4, Bucuresti "

cred ca am sa le trimit pe ambele in Radu Voda, si statul si declaratia...ma gandesc daca sa le pun in acelasi plic...ca pentru stat trebuie sa specific inspectorul pe plic, iar pentru declaratie nu...



#19 Dara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 May 2006 - 12:16 PM

As mai avea o intrebare, va rog. In comunicatul ITm scrie ca statul trebuie intocmit respectandu-se prevederile OMF 1850/2004 si trebuie sa contina inclusiv recapitulatia. M-am uitat din nou pe acesta si are un milion de rubrici pentru statele de salari.
Dvs. asa aveti statele? Contin toate rubricile din acel ordin?



#20 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 26 May 2006 - 08:49 AM

Eu, nu. Am toate rubricile de contributii si atat. Nu mi-a fost refuzat niciodata la ITM. Si vad ca nu mi s-a intors nici plicul.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL