Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
microintrepindere termen angajare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


microintrepindere termen angajare

11 replies to this topic

#1 ioan_b

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bumbesti jiu

Postat 21 May 2006 - 03:30 PM

o s.c. s.r.l. este infintata in februarie c.u.i. este eliberat pe 03.03.2006 sa inregistrat ca microintrepindere piaa in prezent nu are nici un angajat care este termenu pt .a angaja un salariat .Acesta poate fii angajat si cu tinp partial ?Care este termenul de inregistrare a unui contract de munca?



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 21 May 2006 - 04:41 PM

60 de zile de la data emiterii cerificatului de inreg.




#3 ioan_b

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bumbesti jiu

Postat 21 May 2006 - 05:58 PM

multumesc!mai am o intrebare poate fi salariat unul dintre cei doi asociatii care sunt totodata si administratorii



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2006 - 06:16 PM

poate !
eu am un caz din asta si am inreg. la ITM contractele de munca ale ambilor asociati. :)



#5 ioan_b

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bumbesti jiu

Postat 21 May 2006 - 07:50 PM

Multumesc pt. raspuns.
Exista reglementarii asupra cuantumului salariului sau poate fii minimul pe ecomomie



#6 ioan_b

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bumbesti jiu

Postat 21 May 2006 - 07:52 PM

Acesta poate fii angajat si cu tinp partial ?



#7 antonela roman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 21 May 2006 - 08:32 PM

poate fi angajat si cu timp partial de munca, minim 2 ore/zi; poate fi angajat cu salariul minim pe economie si proportional cu timpul efectiv lucrat; adica, la salariul minim de 330 lei,calculand la timpul partial de munca(1/4), poti sa faci angajarea la salariul de 82,5lei. :smt015



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2006 - 10:02 PM

am o sugestie : antonela a zis bine 82.5 ron, dar fa si tu 83 ron, rotund, ca sa nu-ti dea cu "radical" :D , sau chiar 100, ca tot pt. voi platiti f. putin in plus si e mai usor la calcule taxe - cateva ies gata rotunjite. :wink:



#9 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 22 May 2006 - 12:00 AM

parca la ITM nu se primesc salari cu virgule, stiu ca era scris si intr-un ordin chestia asta, dar nu-l stiu :D



#10 PUFUCA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 142 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:PERFORMANTA

Postat 22 May 2006 - 09:25 PM

daca am c.u.i pe 4.04.2006 si facturi de cheltuieli, dar am angajat abia pe 10.05.2006 , depun declaratii cu zero pentru luna aprilie?

multumesc



#11 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 22 May 2006 - 11:25 PM

doar declaratia 100



#12 PUFUCA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 142 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:PERFORMANTA

Postat 23 May 2006 - 09:11 PM

multumesc






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL