Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
impozit profit-tichete de masa - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


impozit profit-tichete de masa

2 replies to this topic

#1 adelina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 22 May 2006 - 07:50 PM

Va rog sa ma ajutati si pe mine.La societatea la care lucrez,contabila dinaintea mea a inregistrat cheltuielile cu tichetele de masa ca cheltuieli nedeductibile in trimestrul III 2005, precizez ca in trim III societatea a iesit in pierdere,tichetele s-au acordat pt. lunile august si septembrie intrucat pana in august societatea a avut datorii la bugetul statului.E corect ca tichetele sa fier inregistrate ca chelt nedeductibie?
multumesc anticipat!
adelina



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 22 May 2006 - 09:47 PM

Tichetele de masa sunt cheltuieli deductibile. Din pacate, nu stiu cu ce te-ar ajuta o rectificare. Nu cunosc contextul.
:wink:




#3 elenad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:baia mare

Postat 03 August 2007 - 04:02 PM

am o nedumerire,poate ma puteti ajuta,am avut control de la finante si a zis ca bonurile de masa sint nedeductibile daca ies cu pierdere,si ca de la anul nu mai pot da bonuri daca pe cumulat voi avea pierdere in acest an.eu stiam ca tichetele de masa sint deductibile la calculul imp pe profit fara sa fie conditionat de rezultatul financiar,daca cineva stie altfel,spuneti-mi va rog cf carei legi ca poate imi scapa mie ceva din padurea asta de legislatie.controlul n-a vrut sa-mi spuna baza legala
elena






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL