Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Structura examenului acces 2006 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Structura examenului acces 2006

27 replies to this topic

#21 nwi

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 June 2006 - 12:35 PM

robertantal a spus:

Salutare,
Eu m-am inscris azi pentru experti. Era coada. Au verificat daca am toate actele in regula si daca am anii toti pentru experti. A fost ok.
Cineva a intrebat cand e ultima zi, pentru ca asteapta sa-i iasa cazierul si nu stie daca mai are timp. Raspunsul a fost foarte clar: 10.06.2006. I s-a apus sa vina totusi vineri pe 5 si nu sambata cand inscrierile se fac "probabil" pana la 14.00. A fost recomandarea lor. Oricum, nu pareau ca vor sa prelungeasca termenul.
Va urez succes.
Pentru cei care inca mai au dubii: telefonati-le !!

Succes

Am fost eu ieri sa ma inscriu la Floreasca (cu derogare ce-i drept), dar inainte de a le spune ca am derogarea aprobata, cel de acolo imi luase dosarul la analiza. L-am intrebat daca ma inscria totusi si daca nu era nevoie de derogare (ieri a fost 15.06.2006) si mi-a spus ca da!? Si ca "de ce sunt contrariata, ce mi-a spus cineva ca s-au terminat inscrierile?"
Asa ca trageti si voi concluziile..



#22 eszcse

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Necunoscuta
  • Interests:contabilitate, finante, audit, HR - Resurse Umane

Postat 20 June 2006 - 06:52 PM

a citit cineva ceva despre taxa de examen care se percepe? Daca platesti si din anumite motive nu poti sa te prezinti la examen, se mai restituie? Integral, sau partial?




#23 laurag

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:arad

Postat 22 June 2006 - 11:35 AM

Nu stiti daca la examen avem voie sa intram cu planul de conturi la noi??
Ca tot vorbeam de examen. Cum stati cu invatatul??? Oare numai mie mi se pare ca nu mai stiu nimic, nici macar din grile?? Ati reusit sa parcurgeti toate grilele? Dar problemele de judecata??
bafta tuturor.



#24 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 22 June 2006 - 11:43 AM

Dina cate am auzit eu avem voie cu plan de conturi si calculator.

In ce priveste invatatul...am reusit sa stapanesc grilele bine,dar studii de caz...abia acum ma uit pe ele, si nu mai am timp..si nu mai ma pot concentra..si ma tot gandesc ca sigur nu iau examenul...si tot asa... :cry: :cry: :cry:



#25 adancovici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 22 June 2006 - 02:21 PM

pentru cei interesati ieri la cursuri s-a confirmat de catre DLl.Toma ca anul acesta procentul de punctaj este de 50% grile 50% studii de caz. La anul 100% studii de caz.
lLa contabilitate vor fi 20-25 grile si 10-15 lgrile a celelalte materii si intre2-5 studii de caz la fiecare materie. Deci fratilor apucati-va serios de invatat. Bafta tuturor.



#26 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 22 June 2006 - 02:59 PM

Multumim mult adancovici!
Nu au zis si cam pe ce vor pune accentul? ce s-a mai discutat pe acolo?
Bafta multa!



#27 unam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 June 2006 - 03:06 PM

Salut,
80% testele au fost anul trecut tip grila si 20% rezolvari mai grele.
Daca rezolvi toate grilele treci. Bafta!



#28 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 22 June 2006 - 06:48 PM

este bine ca ne lasa cu calculator si plan de conturi,nu este prea bine ca se da 50%grile si 50% studii de caz...........

Cit despre cum stam cu invatatul ?
sa vedem daca mai este cineva care sta la fel de prost ca mine cu invatatul?
m-am apucat de invatat de fapt de rezolvari din carte de doar doua zile cei drept pina la examen pot invata zilnic, mai sunt 8 zile ,in conditiile in care nu am invatat nimic pina acum nu cred ca acopar materia sau ca parcurg integral macar o data toate problemele din carte m-ai ma bazez pe experienta macar pe ici pe colo mai ma ajuta.
Asa ca cei care s-au apucat macar cu o luna inainte stau foarte bine :D






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL