Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ajutor URGENT IN SEARA ASTA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ajutor URGENT IN SEARA ASTA

3 replies to this topic

#1 alinuta_marian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:acasa

Postat 30 May 2006 - 07:43 PM

mai am niste intrebari: urgente pentru seara asta
1.un element din cele de mai jos nu este cuprins in structura capitalurilor proprii. care este acesta?
a.capitalul social
b.prime de capital
c.rezerve din reevaluare
d.subventii pentru investitii
e.rezultatul exercitiului
2.o SC se poate constitui numai dupa subscrierea capitalului social.Aportul in natura trebuie subscris integral la consituirea societatii somericale, iar cel in bani poate fi subscris partial, la constituire, si in mai multe transe ulterioare fara a depasi:
a.un an
b.doi ani
c. trei ani
d.patru ani
e.cinci ani
3.care dintre erorile de mai jos nu poate fi depistatat cu ajutorul balantei de verificare?
a.erorile de intocmire a balantei de verificare
b.erorile in calculul sumelor din formulele contabile compuse
c.erorile de compensatie
d.erorile de intocmire a conturilor pentru stabilirea soldurilor finale
e.erorile de inregistrare in cartea mare





va rof frumos imi trebuie urgent raspunsurile in seara asta maine dimineata am examen
URGENT



#2 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 30 May 2006 - 09:37 PM

Nu stiu sigur dar cred ca
- subventii pentru investitii nu intra la capitaluri porprii.
-capitalul poate fi subscris partial, la constituire, si in mai multe transe ulterioare fara a depasi: un an
-.erorile de compensatie nu poate fi depistatat cu ajutorul balantei de verificare
Bafta multa!




#3 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 June 2006 - 11:30 PM

cauta cu google- capitaluri proprii contabilitate-si cauta cauta o sa gasesti.la fel poti sa faci daca ai si alte nelamuriri.



#4 petre_leu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 07 June 2006 - 07:17 PM

cred ca facem aceeasi facultate ca am aceleasi grile
la prima intrebare raspunsul este - subventii pentru investitii
la a doua raspunsul este - 5 ani
la a treia raspunsul este - erorile de compensatie






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL