Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
COD FISCAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


COD FISCAL

3 replies to this topic

#1 violeta S

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 98 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 01 June 2006 - 03:33 PM

vreau sa stiu daca a aparut in M.O noul cod fiscal si daca intradevar a aparut am o mare rugaminte ,poate il trimiteti si pe adresa mea :violett2006@yahoo.com.
va rog foarte frumos.
multumesc



#2 editor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 June 2006 - 10:43 AM

Nu a aparut inca, ultima modificare referitoare la Codul Fiscal e OUG 33/2006, MO 374/02.05.2006.




#3 michi dtru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 276 Postari:

Postat 20 July 2006 - 01:20 PM

Are cineva posibilitatea sa posteze Legea 317/14.07.2006 (MOF 624/19.07.2006) privind aprobarea OUG 33/2006 pentru modificarea si completarea Legii 571/2003?
Multumiri anticipate!
mdtru



#4 ALINA BUBU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 189 Postari:

Postat 21 July 2006 - 09:33 AM

LEGE nr.317 din 14 iulie 2006
privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 33/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal
Textul actului publicat în M.Of. nr. 624/19 iul. 2006


Parlamentul României adoptă prezenta lege.

Articol unic. - Se aprobă Ordonanța de urgență a Guvernului nr.33 din 19 aprilie 2006 pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.374 din 2 mai 2006, cu următoarea modificare:

- La articolul I punctul 2, articolul 1581 va avea următorul cuprins:

"ART. 1581" Registrul persoanelor impozabile inregistrate ca platitori de taxa pe valoare adaugata"
Ministerul Finanțelor Publice - Agenția Națională de Administrare Fiscală va lua măsuri pentru crearea unei baze de date electronice, care să conțină informații asupra tranzacțiilor desfășurate de persoanele impozabile înregistrate ca plătitori de taxă pe valoarea adăugată, în vederea realizării schimbului de informații în domeniul taxei pe valoarea adăugată cu statele membre ale Uniunii Europene."


Această lege a fost adoptată de Parlamentul României, cu respectarea prevederilor art. 75 și ale art. 76 alin. (2) din Constituția României, republicată.

PREȘEDINTELE CAMEREI DEPUTAȚILOR
BOGDAN OLTEANU

PREȘEDINTELE SENATULUI
NICOLAE VĂCĂROIU

București, 14 iulie 2006.
Nr. 317.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL