Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sporurii ptr.contabili bugetari - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


sporurii ptr.contabili bugetari

4 replies to this topic

#1 scorpiuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 June 2006 - 03:16 PM

Doresc sa stiu daca are cineva cunostinte despre diferite sporuri acordate contabiilor bugetari.Am cunostinte despre un spor de control financiar preventiv care este luat de catre contabilul sef 25% si de adoua semnatura 15%,intrebarea este ce se intampla cu restul personalului din contabilitate.Multumirii anticipate ptr raspunsuri. :D



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 09 June 2006 - 08:02 AM

sporul pt controlul financiar preventiv este de pana la 25% din salariul de baza. Atentie insa: pt exercitarea controlului financiar preventiv iti trebuie avizul ordonatorului principal de credite (conducatorul institutiei publice superioare voua).
:shock: :shock: :shock: spor pt semnatura a doua n-am auzit in viata mea :shock: :shock: :shock: si crede-ma lucrez in domeniu!!!
daca postul e de contabil sef (adica de conducere) exista indemnizatia de conducere care este de 40% din salariul de incadrare si face parte din salariul de baza.
Baza legala pt. controlul financiar preventiv:
O.G. 119/1999- REPUBLICATA IN 2003- privind controlul financiar preventiv
O.M.F.P. 522/2003- pt aprob. normelor referitoare la exercitarea controlului financiar preventiv.

Daca ai neclaritati, te rog nu ezita!!!
ovidiu_adrian79@yahoo.com




#3 scorpiuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 June 2006 - 08:32 AM

multumesc ptr raspuns insa doream sa stiu daca exista si alte sporuri,fidelitate sau stres de acelea aveam cunostinta insa la acelea nu ma incadrez eu ci altii :lol:



#4 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 09 June 2006 - 08:45 AM

lucrezi in domeniul invatamantului? acum nici ei nu mai benefiaza de asa ceva pt. ca incepand din octombrie 2004 (O.U.G. 64/2004) sporurile de fidelitate si de stres neuropsihic sunt incluse in salariul de incadrare
P.S.: intre noi fie vorba : e o mare teapa si asta!!! i-au pacalit din nou :lol: :lol: :lol:



#5 scorpiuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 June 2006 - 11:01 AM

Nu lucrez in invatamant , in cercetare insa suntem foarte defavorizati si avem niste grile de salarizare sub muncitorul necalificat. acestia beneficiind si de spor de toxicitate.Desi lucram in aceiasi cladire suntem singuri care bu beneficiem de nici un spor. :shock: :shock: :shock: Este inadmisibil. :cry: :cry: :cry: Multumesc sincer ptr.raspunsurii :) :)






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL