Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
REMUNERARE ADMINISTRATOR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


REMUNERARE ADMINISTRATOR

82 replies to this topic

#81 marteli

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:buftea
  • Interests:contabilitate firme mici

Postat 02 March 2006 - 06:29 PM

Buna!Sunt noua pe site.Am si eu o inttrebare legata de plata CASS de catre asociatul unic.

Iata cazul concret.
Sunt asociat unic.Nu primesc nici o indemnizatie de la societatea la care sunt asociat unic si administrator.Am CIM la o alta societate.
Trebuie sa platesc 6.5% sau nu.Daca as plati la salariul minim ar insemna sa platesc 6.5% pentru o suma pe care nu o primesc.
Spuneti-mi trebuie sa platesc cei 6.5% sau nu.
Stiu ca subiectul s-a mai discutat .Dar nu m-am lamurit pe deplin.
elenat



#82 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 March 2006 - 11:23 PM

Marteli
Nu stiu la ce te referi cu 6,5%, dar presupun ca te referi la inemniztia administratorului - Nu trebuie sa platesti 6,5% penru ca nu ai nici o indemnizatie
- iar pentru dividendele pe care le vei lua nu ao sa platesti 6,5% deoarece ai CIM in alta parte.




#83 marteli

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:buftea
  • Interests:contabilitate firme mici

Postat 12 March 2006 - 06:32 PM

Multumesc pentru raspuns Florika,
elenat






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL