Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Centralizare bilete calatorie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Centralizare bilete calatorie

5 replies to this topic

#1 pricipessa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:

Postat 14 June 2006 - 10:01 AM

Aveti idee cumva despre cum as putea sa procedez in cazul in care muncitorii imi aduc intr-o luna bilete de calatorie(de acasa la servici cf contract de munca) si mentionez ca sunt destul de multe. Exista vreo modalitate sa le centralizez si sa fac nota contabila de inregistrare a tuturor pe baza centralizatorului? Eu acum inregistrez fiecare bilet 625=401 si 401=5311 si e destul de multa bataie de ap pana termin cu toate biletele. De-aia ma gandeam sa ii pun pe ei sa mi le aduca gata centralizate pe un formular facut de mine si eu doar sa le dau banii pe ele.
Multumesc



#2 angeliq

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 85 Postari:
  • Location:Petrosani
  • Interests:contabilitate

Postat 14 June 2006 - 04:46 PM

Potizi face un borderou centralizator. Creatie interna si faci o singura inregistrare. Vezi la primul control cat de bine e inghitzit de cine trebuie sa zica ca e bine, rau, la limita, sau de dat amenda.....

relatiile cu statul roman sunt intotdeauna "cordiale....."



#3 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 June 2006 - 05:41 PM

Eu zic sa faci pentru fiecare salariat un centralizator si il atasezi la dispozitia de plata( consider ca le platesti numerar ),ca sa nu apara probleme de genul( eu aveam mai multi bani de luat) si la sfarsitul lunii ai un total pentru fiecare salariat.E un pic de lucru dar...noua ne place sa muncim.



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 14 June 2006 - 07:10 PM

sau le dati bani sa-ti faca abonament :D
e si mai ieftin



#5 gemello

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:cluj

Postat 16 June 2006 - 09:37 AM

Eu stiu ca fara factura nu se mai pot deconta biletele de calatorie, am control in martie de Garda, si atunci le cer sa faca abonament cu factura!Ratuc Cluj elibereaza la cerere factura fiscala pentru fiecare abonament eliberat si atunci nu mai am batai de cap de nici o parte. :wink:
lili



#6 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 June 2006 - 01:13 PM

În Cluj da, fiind un oras mai mare dar,sunt orase mai mici unde avem doar Maxi -Taxi particulare care nu circula la o anumita ora.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL