Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
carte de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


carte de munca

26 replies to this topic

#21 mad.rottwailer

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 06 December 2006 - 10:35 AM

salutare!
am o neclaritate....
dupa incheierea contractului de munca la o firma si intocmirea fisei de lichidare (pe care firma o face, dar nu este obligatorie...) firma respectiva iti cere sa achiti un debit ramas ce faci?
adica ma gindesc ca fisa de lichidare este pe 0, nu ai nimic de platit, care este rezolvarea?



#22 Liviu Canja

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2006 - 11:33 AM

daca ai fisa de lichidare pe 0, poti sa privesti treaba asta ca pe un abuz si sa ii reclami la ITM, mai ales daca nu iti dau cartea de munca.
Teoretic ii poti da si in judecata, dar cu justitia de pe la noi...




#23 mad.rottwailer

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 06 December 2006 - 11:43 AM

am toate actele primite, dar s-au trezit acum, dupa 4 luni sa spuna ca mai am ceva de plata...
mi se pare aiurea pt ca daca nu au trecut pe nota de lichidare....



#24 Liviu Canja

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2006 - 12:24 PM

Eu zic sa ii ignori pentru ca nu au ce sa iti faca. Trebuie sa ti insa la nota de lichidare ca la ochii din cap, pentru ca daca te vor da in judecata...



#25 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 07 December 2006 - 10:05 AM

Scopul notei de lichidare este tocmai acesta. In mod normal, la intocmirea notei trebuiau sa fifacut toate calculele si daca era un debit trebuiau sa-ti faca un angajament de plata. Daca nu ai semnat angajament de plata si ai nota de lichidare, le spui ASTA LA VISTA!
iuliana



#26 Lili Dardac

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tulcea
  • Interests:resurse umane, management, contabilitate

Postat 07 December 2006 - 10:15 AM

Consultanta in domeniul resurselor umane www.steriana20.cabanova.ro sau id messenger damiana20


O zi buna si Sarbatori fericite alaturi de cei dragi.
Cu bine



#27 stanca_2006

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 December 2006 - 05:22 PM

sunt angajata de vreo cateva luni si doresc sa aflu ce abligatii are angajatorul fata de ITM in privinta noilor angajati. am contract de munca dar nu am carte de munca completata deoarece nu au fost depuse statale de plata de catre angajator. ce trebuie sa faca angajatorul pt ca pe viitor sa nu apara probleme??? ce alte documente mai trebuiesc depuse, unde trebuiesc depuse si in cat timp???






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL