Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cumparare societate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cumparare societate

5 replies to this topic

#1 cosmia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Interests:schimb de experienta

Postat 19 June 2006 - 04:12 PM

S-a cumparat o constructie cu tot cu societate .S-au schimbat actionarii si sediul social.Actele contabile sunt la finante pt.control fiscal si se pare ca nu sunt probleme (doar niste dobanzi de plata -sume f.mici)
Problema e urmatoarea:
- eu preiau soldurile de la ultima balanta ,sau incep de la 0 ?
Va rog o parere ! Multumesc.



#2 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 19 June 2006 - 07:04 PM

cosmia a spus:

S-a cumparat o constructie cu tot cu societate.
Daca reformulezi problema astfel: "S-a cumparat o societate cu tot cu constructie" nu pare mai simplu?




#3 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 June 2006 - 07:25 PM

Eu n-am inteles ce vrei sa spui



#4 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 19 June 2006 - 08:33 PM

Citeaza

S-au schimbat actionarii si sediul social

Citeaza

Problema e urmatoarea:  
- eu preiau soldurile de la ultima balanta ,sau incep de la 0 ?
Pai daca s-au schimbat doar actionarii si sediul social, tu ce zici?
Raspunde singura la intrebare, ca altfel s-ar putea sa se schimbe si contabilul. :roll:



#5 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 June 2006 - 03:30 PM

Daca am inteles bine:societatea ramane cu cladire cu tot si este preluata
de alti asociati, tu preiei de unde a ramas fosta contabila (ultima balanta)
ca doar nu este firma noua.Normal vei primi un PV, pe care-l vei semna cu ce-ti preda fosta contabila.. verifaca in mod deosebit soldurile cont.401si 411 .



#6 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 June 2006 - 03:40 PM

stai ca nu am inteles :!: adica s-a schimbat sediul social din cladire in alta parte? probabil cladirea va fi vanduta unuia dintre actualii asociati dar ca PF asa cred ca e! :o ,Deci noul propietar al cladirii, primeste si o firma
in banii dati ca bonus






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL