Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FACTURI PRESTARI SERVICII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


FACTURI PRESTARI SERVICII

5 replies to this topic

#1 Iasmin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Pitesti
  • Interests:invatare, perfectionare

Postat 19 June 2006 - 05:34 PM

Va rog sa ma ajutati: un SRL nou infiintat are ca domeniu de activitate demolarea de constructii si organizarea de santiere. Au fost facturate cateva lucrari pentru care mi s-au adus niste facturi simple pe care erau trecute explicatii de genul "executie lucrare de demolare constructie" sau "executie foraj geotehnic".Sunt corect intocmite aceste facturi daca nu sunt insotite de nici un fel de contract sau poate imi puteti voi spune ce fel de documente mai trebuiesc intocmite ca sa fie totul in regula pt. ca mi se pare putin cam dubios sa tai o factura pe un pret pt care nu ai nici o baza, nici un fel de justificare. :roll:



#2 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 June 2006 - 05:40 PM

Ar trebui sa aiba un deviz de lucrari ,sa fie specificat costul materialelor si a manoperei.




#3 Iasmin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Pitesti
  • Interests:invatare, perfectionare

Postat 19 June 2006 - 06:01 PM

ai putea sa-mi arati cum trebuie facut un astfel de deviz, pt. ca nu am mai lucrat cu asa ceva, iar patronul firmei habar nu are ce trebuie sa faca



#4 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 June 2006 - 06:20 PM

Incearca pe www.x-dev.ro



#5 Gianina Inculet

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 19 June 2006 - 07:13 PM

Pentru demolari este necesara si autorizatia pentru demolare !



#6 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 June 2006 - 07:48 PM

Demolarea construcțiilor neautorizate se execută de către proprietar pe cont propriu sau, în mod forțat, de către autoritățile administrației publice locale – din contul proprietarului."






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL