Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
....TVA gresit..... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


....TVA gresit.....

26 replies to this topic

#21 ggf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 397 Postari:

Postat 21 June 2006 - 03:42 PM

Scrie suma platita in randul 24 la decont , astfel se va regla suma de plata / recuperat



#22 adrianabb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:

Postat 21 June 2006 - 03:55 PM

pentru ana80.ai mess yahoo?hai sa vb acolo.id-ul meu adi_bb




#23 mansour ana 34

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 June 2006 - 03:55 PM

Ana80, daca vrei, da-mi te rog urm.date: la decontul aferent lunii aprilie, depus in mai, cat ai de plata total?
In luna mai, cat e 4427,4426, si soldul final in balanta la 4423?
Da-mi datele astea , ca sa pot intelege si eu mai bine, si apoi iti spun eu cum sa faci.



#24 ana80

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 June 2006 - 05:28 PM

la sf lunii martie de lata x(platibil pana la 25.04.2006)
in luna aprilie de recuperat Y dar pt ca x nu s-a platit pana la data depunerii decontului (25.05.2006 )am trecut la rd.22 suma x neplatita.
Astfel s-a compensat 4424 din luna cu 4423 sin luna martie neplatit si a rezultat 4423(pt ca x>y).
Plata lui x s-a facut la 26.05.2006.
Acum in pt luna Mai am de plata Z.
Platind suma X rezulta ca soldul meu ar trebui sa fie Y de recuperat din aprilie cu Z .
Problema mea este ca in decontul lunii aprilie se incheie cu tva de plata
si dc incerc sa bag la tva de recuperat din luna trecuta suma Y nu ma lasa,si e normal.
De aceea nu stiu cum sa evidentiez ca s-a facut plata.
sper ca s-a inteles
ms



#25 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 June 2006 - 06:06 PM

stiti ca pentru administratie conteaza suma de la randul 20 si 21, nu ? :D
aia se preia in fisa



#26 ana80

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 June 2006 - 06:16 PM

asa este septimiu .Stiu ca iau si eu fisa de la administratie si am vazut ca se evidentiza doar tva-ul din luna.(21 sau 22)
dar totusi eu vreau sa am totul in ordine si sa corespunda soldul din balanta si cu soldul din decont :smt075



#27 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 June 2006 - 06:18 PM

nici mie nu-mi corespund si sa-ti spun de ce
depun decontul pe data de 15 iunie pt mai cu o plata de tva pe data de 10 iunie de 1000
in balanta am la sfarsitul lunii mai 2000 dar in decont am 1000 pt ca se scad cei 1000 platiti pe 10, sper sa intelegi ce vreau sa-ti zic :wink:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL