Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Locul examenului - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Locul examenului

83 replies to this topic

#1 severmihail

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 June 2006 - 01:54 PM

A aflat cineva in ce loc se da examenul pentru Bucuresti in iulie 2006?
...si mai ales, de ce?...



#2 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 21 June 2006 - 10:25 PM

Am fost eu la Ceccar Bucuresti luni, 19.06 si mi s-a spus ca nici ei nu stiu unde va avea loc examenul si sa mai dau un telefon incepand cu luni 26 iunie si sa ma uit pe site-ul Ceccar Bucuresti. Ce sa ma zic...daca nici pana la ora asta ei nu stiu unde se va desfasura examenul...




#3 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 22 June 2006 - 07:37 AM

Stati linistiti, anul trecut au schimbat locatia cu cateva zile inainte de examen, deci asteptati-va si la asta. E adevarat ca au anuntat, pe mine una m-au sunat. Multa bafta tuturor, o sa vedeti ca n-o sa aveti nici o problema! :)



#4 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 22 June 2006 - 07:07 PM

La inscriere ne-au spus ca se va publica pe www.cecarbuc.ro locul de desfasurare examen in bucuresti,dar cu 1 ,2 zile inainte ,nu mai devreme!
Asta sa fie singura problema ,locatia .



#5 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 26 June 2006 - 09:03 AM

Am sunat eu acum la Ceccar Bucuresti si mi s-a spus ca examenul va avea loc la Universitatea Titulescu si ca va aparea dupa ora 12 pe site.



#6 ela s

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2006 - 07:48 PM

pe site nu apare locul examenului. Sau nu stiu eu unde sa ma uit?



#7 BORCEA DANIELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 26 June 2006 - 07:53 PM

m-am uitat acum pe site, luni ora 21 si nu este nimic afisat inca la ceccarbuc; daca aflati ceva despre locul de desf. a examenelor, spuneti-mi si mie la dana.borcea@gmail.com



#8 BORCEA DANIELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 07:41 AM

I. Categoria profesionala Experti contabili
Amfiteatrul I
Amfiteatrul II
Amfiteatrul III
Amfiteatrul V

II. Categoria profesionala Contabili autorizati cu studii superioare
Amfiteatrul VI

III. Categoria profesionala Contabili autorizati cu studii medii
Amfiteatrul IV


Filiala CECCAR face cunoscut concurentilor inscrisi la examenul de acces la profesia contabila pe care C.E.C.C.A.R. il va organiza la centrul de examinare Bucuresti, ca acesta se va desfasura in zilele de 01.07.2006 si 02.07.2006, in cladirea Universitatii "Nicolae Titulescu" care este situata pe Calea Vacaresti nr.185, sector 4. (in imediata apropiere a statiei de metrou Timpuri Noi)

Repartizarea pe salile de concurs este urmatoarea:
dana



#9 cristinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:economice

Postat 27 June 2006 - 09:01 AM

s-a afisat pe www.ceccarbuc.ro,,,la Titu Maiorescu in apropierea statiei de Metrou Timpuri Noi.

Bafta, si spor la invatat.
cristinica



#10 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 09:44 AM

Dar despre ora de sustinere a examenului s-a aflat ceva? Legitimatiile de acces se dau in ziua examenului. inainte de intrarea in salii, ca anul trecut?



#11 ela s

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2006 - 10:08 AM

de ora se spune ca la 8 sa fim acolo cu buletinul si chitanta, ca la 9 incepe examenul. Stiu ca acum vreo 2 ani au fost tinuti in sala pana pe la 10 si ceva pana au venit subiectele.

Bafta!



#12 adancovici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 10:46 AM

are cineva idee cam cum sint amfitreatrele? ca sintem 180 de oameni intr-unul. Si ma gandeam cum ne aseaza si pe langa cine pic.....poate ma mai inspir.....Voi ati invatat tot?



#13 conta_rom

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2006 - 11:57 AM

eu una sper sa putem colabora intre noi :lol:
am inteles ca s-ar mai putea face ceva in acest sens, insa mi-e oarecum teama pt ca eu nu ma simt deloc pregatita ...
... materia mi se pare destul de stufoasa... ce-i drept m-am hotarat destul de tarziu pt acest examen...

voi cum stati cu invatatul? aveti emotii?
Alina



#14 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 12:28 PM

Cu atatea emotii nici nu ma pot concentra sa invat.Mare lucru nu prea am invatat si cand ma uit la carte si vad cat mai este, imi pierd tot curajul. Amfiteatrele nu pot fi foarte mari.Eu am facut facultatea la D.Cantemir ( facultatea din spatele facult. Titulescu) care se desfasoara pe o suprafata mai mare decat Titulescu si la examene intram cam 100 persoane , cate 2 persoane pe un rand cu patru locuri (fiecare la margine de rand) iar cand eram mai putini, mai lasau si un rand liber intre noi. Sincer nu cred ca amfiteatrele de la Titulescu sa fie mai mari, asa ca, trag speranta ca ne putem impartasi vastele cunostiinte acumulate pt. examen.
Sper doar ca subiectele sa fie ca anul trecut, adica doar 2 studii de caz pe disciplina si poate sa reusim sa trecem doar cu grilele cu var. de raspuns.



#15 conta_rom

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2006 - 01:16 PM

...se pare ca acelasi sentiment il am si eu cand ma gandesc cat am invatat si cat mai este...
ai idee care este sau care a fost sistemul de punctaj al testelor?

si eu sper ca doar rezolvarea grilelor sa ne ajute sa trecem ex....!?!

bafta multa si sa sper sa auzim de cat mai multe succese :)
Alina



#16 Mary Calin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:acasa

Postat 27 June 2006 - 01:25 PM

Buna!
am intrat si eu de nu stiu cate ori pe ceccarbuc.ro dar nu am gasit detalii despre desfasurarea examenului. Imi puteti spune unde sa ma uit?
Multumesc.



#17 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 01:27 PM

Din pacate nu stiu care a fost sistemul de punctaj de anul trecut.
Daca stie cineva, poate ne spune si noua...
.... sau poate a aflat cineva cum va fi anul asta?
Mult, ffff mult noroc tuturor!

Apropo.... a reusit cineva marea performanta de a parcurge toate grilele la conta????



#18 Mary Calin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:acasa

Postat 27 June 2006 - 01:29 PM

Sper doar ca subiectele sa fie ca anul trecut, adica doar 2 studii de caz pe disciplina si poate sa reusim sa trecem doar cu grilele cu var. de raspuns.[/quote]

Am fost eu la ceccar in Floreasca si au spus ca ponderea subiectelor va fi 50% - grila, 50% - subiecte de interpretare.
stie cineva daca anul trecut s-a putut "vorbi" intre colegi?



#19 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 01:32 PM

Pe pagina principala a site-ului "ceccarbuc.ro", in partea stanga, intri in ultimul modul (jos) : " Examene" iar acolo intri pe fiecare amfiteatru in parte sa vezi in care ai fost repartizata.



#20 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 01:37 PM

Mary Calin]Sper doar ca subiectele sa fie ca anul trecut, la adica doar 2 studii de caz pe disciplina si poate sa reusim sa trecem doar cu grilele cu var. de raspuns.[/quote, a spus:


Am fost eu la ceccar in Floreasca si au spus ca ponderea subiectelor va fi 50% - grila, 50% - subiecte de interpretare.
stie cineva daca anul trecut s-a putut "vorbi" intre colegi?

Esti sigura? Cu cine ai vorbit? A spus ca e sigur sau ca este o varianta?
Acum chiar ca am intrat in panica. :cry:
Cu studiile de caz stau prost, foarte prost.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL