Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
SAP-Productie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


SAP-Productie


8 replies to this topic

#1 oiosif

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 June 2006 - 03:13 PM

Buna tuturor

Este cine utilizator al modulelor Productie si Control Gestiune Costuri Produs din SAP?



#2 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 10 December 2006 - 09:46 AM

M-ar interesa si pe mine acest program. :cool: Il are cineva :thumbup:




#3 aeneas

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 15 October 2007 - 09:03 AM

si pe minde ma intereseaza... orice fel de material despre asta ... daca are cineva rog so posteze undeva ... dar oricum dupa informatiile mele este personalizat pentru fiecare firma:)



#4 Anca Lungu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 17 October 2007 - 02:06 PM

SAP este o aplicatie integrata de tip ERP (Enterprise Resource Planning). Cauta pe net ca sa afli mai multe detalii. Nu cred ca poti obtine programul fara sa platesti bani grei, dar probabil exista si variante demo. Da, este personalizat/parametrizat pentru fiecare societate in parte si in general, o societate nu cumpara aplicatia integral (fiind cam scumpa), ci numai modulele necesare. Parametrizarea se face de catre consultantii tehnici si functionali ai unor firme specializate, dupa o analiza a activitatii companiei in cauza.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 July 2008 - 02:28 PM




#5 cristianamatache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 292 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 07 February 2009 - 11:09 PM

Buna,

Va rog sa ma ajutati cu o prezentare a modulului contabil din SAP. Nu am mai lucrat de ceva timp si vreau sa ma mut la o firma care il foloseste. De exemplu nu imi mai amintesc cu se obtine balanta si cum se exporta. Sigur sunteti multi pe aici care il folositi si m-ati mai putea lamuri in diverse pb legate de acest program.

Multumesc!



#6 alina79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 09 February 2009 - 02:42 PM

Modulul SAP e relativ usor, sunt coduri de tranzactii care se folosesc pt operatii. La multe firme, modulul SAP e personalizat, asa ca codurile de tranzactii nu corespund. Nu trebuie sa te stresezi, il vei invata usor la noul loc de munca. Vei invata acolo ce tranzactii se folosesc, le notezi si asta e. Depinde si de drepturile pe care le vei avea acolo, oricum ar trebui sa gasesti toate rapoartele, balante, fise de cont, la care ai dreptul sa le accesezi, le incerci .. Rapoartele se exporta in in format xls, txt, html.. etc etc.. cam tot ce vrei



#7 Lucia2

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:

Postat 06 May 2010 - 06:47 AM

Salutare! Poate si vrea sa-mi spuna si mie care este tranzactia SAP cu care se introduce casa? chitante, bonuri si mai ales depunerile din banca in casierie si invers!
Help ca sunt singura pe plantatie aici si nu mi se inchide 581 :laugh:
Multumesc anticipat :frusty:



#8 pmihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 January 2011 - 04:08 PM

Cine lucreza in SAP? Pls help



#9 claudei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 July 2011 - 06:38 PM

Buna, stie careva daca exista cursuri de SAP mai ieftine? Am cautat pe internet si sub 300 euro + tva nu am gasit. Am vazut ca angajatorii pun foarte mare accent pe acest program.

Multumesc!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL