Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
jurnal de vanzari/cumparari - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

jurnal de vanzari/cumparari

49 replies to this topic

#41 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2009 - 07:34 PM

Punctele de lucru au cod fiscal reparat ?



#42 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2009 - 12:44 PM

Vezi postareaFlorin_76, la Feb 15 2009, 07:34 PM, a spus:

Punctele de lucru au cod fiscal reparat?
adica separat :frusty:

ms, Florin dragule, mi-ai inveselit ziua :biggrin:




#43 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2009 - 05:19 PM

Scuze , e din cauza faptului ca m-am grabit cand am scris , si nu am vizualizat apoi mesajul ca sa il editez, daca era necesar.

Aceasta postare a fost editata de Florin_76: 20 February 2009 - 05:20 PM




#44 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2009 - 06:28 PM

Florin, punctele de lucru fara personalitate juridica pot fi de 2 feluri: cu si fara cod fiscal (adica separat - diferit de cel al societatii mama). Au cod fiscal separat punctele de lucru care au mai mult de 5 angajati inclusiv. Procedura si mai multe explicatii gasesti atat in forum cat si in legislatia dedicata.
Si pentru ca ai postat o intrebare care nu are legatura cu topicul, pentru a face totusi o legatura putem continua cu ideea ca la punctul de lucru se tin obligatoriu registrul de casa si gestiunea (dupa caz), cat despre jurnale acestea se tin centralizat, la firma mama, intrucat raportarile legate de TVA se fac doar de catre aceasta.
Madalina



#45 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2009 - 06:39 PM

Stiu aceste lucruri , intrebarea mea ii era defapt adresata lui Pitecan, dar trecand pe pagina urmatoare si nesesizand ( ca sa efectuez o citare a mesajului anterior ), sa inteles cu totul altceva .



#46 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2009 - 08:47 PM

Ok, am inteles...dar de ce ai pus intrebare aceasta? Conteaza?!
Madalina



#47 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 February 2009 - 07:31 PM

Vezi postareaFlorin_76, la Feb 20 2009, 05:19 PM, a spus:

Scuze , e din cauza faptului ca m-am grabit cand am scris , si nu am vizualizat apoi mesajul ca sa il editez, daca era necesar.
nu-i nimic, ca se intelegea ce-ai vrut sa zici ... nu era un repros :biggrin:

dragule, atunci eram ofilita de nervi si cand ti-am citit mesajul cu codul fiscal reparat, m-a bufnit un ras vindecator de nervi si belele cotidiene, ms inca o data :frusty:



#48 moraru anastasia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 02 March 2009 - 11:44 AM

O zi buna tuturor!
Am si eu o intrebare stie cineva daca s-au modificat jurnalele de tva (c-vz) in urma modificarii Codului Fiscal (Tva) si a Decontului de Tva?
Daca da va rog sa-mi dati si mie ordinul sa le vad cum arata.

Va multumesc!



#49 carmenvo1cu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 March 2009 - 08:52 PM

am si eu o intrebare....

completez jurnalul pentru cumparari si respectiv vanzari. folosesc un program de conta drept pentru care nu copiez decat totalurile. fiecare luna pe o alta fila. intrebarea (de clasa a IX-a recunosc) trebuie sa reportez totalul?

multumesc frumos



#50 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 March 2009 - 12:22 PM

Draga mea, unde copiezi totalurile?! Carevasazica, listezi jurnalele din program dar completezi totaluri si in caiet... De ce?!
In orice caz, reportarea totalurilor nu prea are sens.
Madalina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL