Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
2007 - examen expert contabil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 35

Salt la continut


2007 - examen expert contabil


691 replies to this topic

#681 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 September 2007 - 07:09 PM

Vezi postareaWelcome, la Sep 7 2007, 07:54 PM, a spus:

Momentan iti pot ura doar un week end cu multa bafta, fara emotii si sa ai parte numai de subiecte "cunoscute" alea... cele mai citite !!!!!! tie si tuturor celor care au fost pe acest forum !
:biggrin: Multumesc mult. Multa bafta si tie si tuturor de pe forum. Bafta de subiecte, bafta de supraveghere :notworthy: , bafta de corectura, bafta multa din cap in coada, ca toti avem nevoie cu carul anul acesta si sa ne regasim cu bine, cat mai multi, in .. stagiu ...

Vezi postareatat., la Sep 7 2007, 07:58 PM, a spus:

"sper sa nu ne dea probelemele cele mai complexe din carte... Cu cat inaintez in materie, am impresia ca nu mai stiu nici regulile de functionare a contului ... "
Nu cred ca se vor da probleme din cele mai complexe. Vom vedea.

Vezi postareamimi_elena, la Sep 7 2007, 07:59 PM, a spus:

raspunsurile la examen se dau pe 01. octombrie. scrie pe site-ul ceccar.
Multumesc mult. Nu observasem ca scrie.
Ai vazut Welcome? Ne putem bucura de sarbatori, fie ce-o fi ... :pullhair:
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#682 IOANA_VOICU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CONSTANTA

Postat 07 September 2007 - 07:14 PM

Bafta la toata lumea !!! sa ne auzim cu bine

IOANA_V



#683 dalila1ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 107 Postari:

Postat 07 September 2007 - 08:22 PM

Vezi postareamimi_elena, la Sep 7 2007, 07:59 PM, a spus:

raspunsurile la examen se dau pe 01. octombrie. scrie pe site-ul ceccar.
unde scrie?eu n-am gasit nimic
Mi se pare f.f.f mult timp



#684 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 September 2007 - 10:56 PM

Nici eu nu am gasit scris, dar daca cineva a vazut asa, probabil ca asa este.
Pare mult, dar prin comparatie cu timpul care le-a trebuit anul trecut sa le corecteze, probabil ca e un termen rezonabil avand in vedere ponderea minuscula a grilelor in acest an.
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#685 davideg

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 08 September 2007 - 06:40 PM

Vezi postareatat., la Sep 7 2007, 07:58 PM, a spus:

"sper sa nu ne dea probelemele cele mai complexe din carte... Cu cat inaintez in materie, am impresia ca nu mai stiu nici regulile de functionare a contului ... "
stai linistita!nici macar pe langa carte...paralel total

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 08 September 2007 - 06:47 PM




#686 carmen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 10 September 2007 - 08:11 AM

Vezi postareaglencora, la Jan 23 2007, 04:57 PM, a spus:

Pentru cei interesati a fost postata pe site-ul ceccar perioada sesiunii de examene 2007 pentru experti contabili si contabili autorizati. Examenele se vor sustine in perioada 8-9 septembrie 2007 cu perioada de inscriere pana pe 10 august 2007.

pentru cei care au dat examenul de acces la cass , cum vi s-a parut ? greu, usor, a-ti reusit sa aordati toate subiectele ? Eu am avut impresia ca s-a vrut ca promovabilitatea sa fie cat mai mica......., sa ma contrazica cineva !!!!!!





#687 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 September 2007 - 08:22 AM

Cass nu mai exista .. :notworthy: Daca te referi la expert, te contrazic eu.
Pe ce ma bazez? Pe spusele comisiei cum ca "Au fost cele mai usoare subiecte date vreodata. Numai stiinta va mai trebuia."
Asa ni s-a spus noua. :pullhair:
Probabil ca nici la indulgenta nu putem spera daca parerea lor e ca subiectele au fost .. banale.
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#688 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 10 September 2007 - 08:38 AM

Pana una alta bine ca am scapat ! Cum ,o sa vedem ! Acum tb sa ne odihnim neuronii

Aceasta postare a fost editata de Jojo: 10 September 2007 - 08:38 AM




#689 carmen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 10 September 2007 - 09:57 AM

Vezi postareaJojo, la Sep 10 2007, 06:38 AM, a spus:

Pana una alta bine ca am scapat ! Cum ,o sa vedem ! Acum tb sa ne odihnim neuronii
DA , SCUZE , EXPERTI. oRICUM MIE UNA MI S-A PARUT CA AU FOST CAM MULTE SUBIECTE PENTRU TIMPUL ACORDAT !!!!!!!



#690 BARBULESCU AMALIA

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PLOIESTI

Postat 10 September 2007 - 11:10 AM

Da asa este, bine ca am scapat si acum ne putem odohnii si sa asteptam sa vedem ce ni se pregateste cu notele!!!!! Sa speram ca or sa fie mai indulgenti avand in vedere ca au fost si subiecte la prima vedere. Va pup si la toata lumea baftaaaa
AMALIA BARBULESCU



#691 dana_cs

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 17 March 2008 - 01:49 PM

Vezi postareaBANKER, la Apr 7 2007, 11:36 AM, a spus:

M-am inscris la examenul din septembrie.
Saptamana aceasta CECCAR-ul a organizat o intalnire cu toti cadidatii pt clarificari.
Se poate invata si dupa cartea din 2005 (ei spun ca cea din 2006 nu difera prea mult- acolo gasiti si tematica).
Cursurile de pregatire incep pe 23 aprilie si vor tine 2-3 luni, ele costand aproximativ 440 lei (160 ore).
Bonus un suport de curs + CD cu legislatia din bibliografie + Carte tot din bibliografie.
Pregatirea centralizata reprezinta 20% din necesarul de cunostinte pt exemen.
Personal eu nu o recomand - e pierdere de vreme tinand cont de experienta colegilor din anii trecuti.
Examenul pt experti va costa 175 euro, iar pt contabili autorizati 125 euro.
Data limita pt depunerea dosarului 9 august ( cu 30 de zile inainte).
Pt documentele necesare dosarului mai avem timp sa vorbim.
Importanta e acum pregatirea.

Examenul va fi foarte greu anul acesta, deoarece s-a eliminat obligativitatea experientei economice, si exigenta va creste pt a compensa aceasta facilitate.
Cei de la CECCAR au mentionat schimbari doar la sectiunea fiscalitate si drept.
La conta se va pune accent pe IAS-uri.
Cred ca foarte putini vom fi norocosi sa luam acest exemen.
In 2003 cand s-a dat numai grila, procentajul de promovare a fost de 98%, si materia super usoara daca e sa comparam testele din anii precedenti ce cele actuale.
Nu mi-e teama sa afirm ca multi dintre cei care anul acesta vor deveni experti, daca ar fi sa dea examenul in noile conditii s-ar face de ras.
Am ceva material strans de anul trecut - rezolvari.Pot trimite celor ce doresc aceste raspunsuri, dar dupa sarbatori.
Ideal ar fi sa formam o echipa si sa lucram impreuna.
Cei din anii trecuti au facut acest lucru si au avut, numai de castigat.

Sarbatori fericite tuturor!

buna



#692 vgiani

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 10 June 2008 - 03:02 PM

175 euro pt experti
150 euro pt contabili autorizati

Vezi postareamagda24, la Feb 6 2007, 05:04 PM, a spus:

Vezi postareaadinaambrose, la Jan 31 2007, 10:19 AM, a spus:

Sunt si eu interesata de examen. Deocamdata bibliografia este in curs de actualizare. Daca aflati ceva, va rog, dati un semn.

stie cineva cat e taxa de inscriere la examen







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL