Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Caiet de practica anul 2 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Caiet de practica anul 2


150 replies to this topic

#41 alinutza2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 January 2008 - 03:14 PM

Vezi postareatitza, la May 16 2007, 02:53 PM, a spus:

Cred ca este vorba de practica de specialitate anul II CIG Spiru Haret. Am si eu multe nedumeriri cu acel caiet de practica. Am un nepot student care mi-a cerut ajutorul si sincer nu prea am priceput ce vrea. Nu prea stiu de unde sa incep.

Poate cineva din anii mai mari care au trecut de acest hop sa-mi dea o idee?? Raman datoare.

Multumesc
Intradevar este vorba de spiru haret. practica consta in 2 lucrari 1 caietul de practica si 2 proiectul de practica. nepotelul trebuie sa faca practica la o firma iar contabilul sef de la firma respectiva ii completeaza si stamipleaza o adeverinta pe care o duce studentul de la facultate. nu este atat de greu am facut si eu aceasta lucrare



#42 alinutza2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 January 2008 - 03:25 PM

Vezi postareaandreea, la Aug 24 2007, 03:48 PM, a spus:

Sper sa nu vorbesc cu pacat, dar din cate am vazut eu....Caietele de Practica va sunt date de la Facultatea respectiva. ca voi trebuie sa le completati cu operatiile contabile si apoi sa faci registrul jurnal, balanta si fisele conturior (T-urile), da, e adevarat si poate ca aveti nevoie de indrumare...sunteti la inceput....dar din ce avd pe forumul asta toata lumea crede ca exista un model unic de proiect care se poate trimite pe mail. Dragilor, nu e bine asa.
nu este vb de nici un caiet care se da de la fac eu am facut practica se pare k nimeni nu intelege... este vb despre o lucrare care contine 2 parti caietul de practica si practica de specialitate. acest caiet se intocmeste pe coli a 4 si trebuie sa cuprinda date despre firma structura organizatorica, organigrama firmei etc...




#43 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 15 January 2008 - 03:33 PM

Vezi postareaalinutza2008, la Jan 15 2008, 01:25 PM, a spus:

Vezi postareaandreea, la Aug 24 2007, 03:48 PM, a spus:

Sper sa nu vorbesc cu pacat, dar din cate am vazut eu....Caietele de Practica va sunt date de la Facultatea respectiva. ca voi trebuie sa le completati cu operatiile contabile si apoi sa faci registrul jurnal, balanta si fisele conturior (T-urile), da, e adevarat si poate ca aveti nevoie de indrumare...sunteti la inceput....dar din ce avd pe forumul asta toata lumea crede ca exista un model unic de proiect care se poate trimite pe mail. Dragilor, nu e bine asa.
nu este vb de nici un caiet care se da de la fac eu am facut practica se pare k nimeni nu intelege... este vb despre o lucrare care contine 2 parti caietul de practica si practica de specialitate. acest caiet se intocmeste pe coli a 4 si trebuie sa cuprinda date despre firma structura organizatorica, organigrama firmei etc...


Pai nimeni nu intelege ptr ca probabil depinde de facultate. Anul trecut la spiru haret s-au dat caiete pretiparite care tb completate. si acum 2 ani la fel. si tot asa.



#44 mady_mitza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 January 2008 - 03:45 PM

buna.e prima data cand intru pe acest forum....asa ca nu ma prea pricep...as avea si eu nevoie de cateva sfaturi din partea voastra.ma poate ajuta cineva cu niste idei sau chiar un model pt 'practica de specialitate' (conta) an 3,sau macar un model de practica din anul 2...ma pot inspira un pik din el...mi-e f greu....pls help.. :lostit (13): ma puteti contacta pe mady_mitza@yahoo.com



#45 mirela29ian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 15 January 2008 - 09:05 PM

Vezi postareaulycy78, la Jul 12 2007, 02:37 PM, a spus:

Vezi postareatitza, la May 16 2007, 12:53 PM, a spus:

Cred ca este vorba de practica de specialitate anul II CIG Spiru Haret. Am si eu multe nedumeriri cu acel caiet de practica. Am un nepot student care mi-a cerut ajutorul si sincer nu prea am priceput ce vrea. Nu prea stiu de unde sa incep.

Poate cineva din anii mai mari care au trecut de acest hop sa-mi dea o idee?? Raman datoare.

Multumesc
te pot ajuta eu cu un model de proiect de practica ptr cig anulII si daca mai ai nevoie de mine nu ezita sa ma cauti

Salut...si iar revenim cu aceeasi rugaminte ca si ceilalti, crezi ca ma poti ajuta si pe mine. :lostit (13):
astept un raspuns la mirela29ian@yahoo.com

multumeeeeesc:good:



#46 Andreea.T

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 January 2008 - 05:00 PM

Buna ....Poate cineva sa-mi dea si mie un model de caiet de practica? Sunt studenta anul 2, Finante-Banci. Adresa mea de e-mail e tudose.andreea@yahoo.com . Va multumesc anticipat!



#47 iuliana68

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 March 2008 - 08:19 PM

va rog frumos sa ma ajutati cu caiet practica anul II cig MFC la adresa de email : iacob_iuliana_corneliu@yahoo.com

Va multumesc din suflet!

sau proiect pentru anul II ....model pentru orientare



#48 roxiq00

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 March 2008 - 02:17 PM

Vezi postareaulycy78, la Jul 12 2007, 02:37 PM, a spus:

Vezi postareatitza, la May 16 2007, 12:53 PM, a spus:


Buna am si eu mare nevoie de acel model de caiet de practica ,crezi ca poti sa ma ajuti?
daca da astept un mail la mirelaroxana7@gmail.com.
Pot sa-ti spun ca am deja o parte din materiale dar nu stiu cum sa le sez si ce sa fac cu ele sunt in incurcatura.
HELP :pullhair:

Multumesc
te pot ajuta eu cu un model de proiect de practica ptr cig anulII si daca mai ai nevoie de mine nu ezita sa ma cauti




#49 M_Alexa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 April 2008 - 10:46 AM

Vezi postareatitza, la Jul 24 2007, 10:03 AM, a spus:

Vezi postareaMADLEN, la Jul 23 2007, 02:33 PM, a spus:

buna
poate cineva sa-mi dea si mie un model de caiet de practica? sunt studenta in anul II FBC (office@diaprod.ro)
multumesc anticipat !

Ti-am trimis astazi un model. Sper sa te ajute.


Daca va rog frumos ar fi posibil sa-mi trimite-ti si mie un model de Caiet de practica la adresa malexa_2003@yahoo.com. Va multumesc anticipat pentru ajutor : :pullhair:



#50 dima ioana giulia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 15 April 2008 - 03:10 PM

Are cineva lucrarea de sinteza din anul II la MFC (din tg.mures)? sau ceva model pt. ca habar nu am cum se face aceasta lucrare sad.gif frusty.gif
Va las adresa de email pt.cei care ma pot ajuta:giulia_cd86@yahoo.com (cei care vor sa-mi trimita un model sau eventual contra cost).
Raman datoare!

Are cineva lucrarea de sinteza din anul II la MFC (din tg.mures)? sau ceva model pt. ca habar nu am cum se face aceasta lucrare.
Va las adresa de email pt.cei care ma pot ajuta:giulia_cd86@yahoo.com (cei care vor sa-mi trimita un model sau eventual contra cost).
Raman datoare!



#51 shorty_1986_a

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 April 2008 - 07:33 PM

Ajutor! :pullhair: :frusty: :lostit (13):
Am nevoie si eu de un model de caiet de practik.Sunt anul II la spiru Haret brasov.
Va rog dak ma pote cineva ajuta si poate sa mi trimita un model va rog frumos.
shorty_1986_a@yahoo.com :lnr (42):



#52 Gaucan Mihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 18 April 2008 - 03:50 PM

CAUT UN MODEL DE CAIET DE PRACTICA ANUL II CIG.



#53 Gaucan Mihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 18 April 2008 - 04:07 PM

CAUT UN MODEL DE CAIET DE PRACTICA ANUL II CIG .DACA ARE CINEVA POATE MI-L TRIMITE PE ADRESA DE EMAIL: GAUCANMIHAELA@YAHOO.COM VA MULTUMESCA ANTICIPAT.

Aceasta postare a fost editata de Gaucan Mihaela: 18 April 2008 - 04:12 PM




#54 Gaucan Mihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 21 April 2008 - 08:10 AM

Vezi postareaGaucan Mihaela, la Apr 18 2008, 05:07 PM, a spus:

CAUT UN MODEL DE CAIET DE PRACTICA ANUL II CIG .DACA ARE CINEVA POATE MI-L TRIMITE PE ADRESA DE EMAIL: GAUCANMIHAELA@YAHOO.COM VA MULTUMESCA ANTICIPAT.


Vezi postareaGaucan Mihaela, la Apr 18 2008, 05:07 PM, a spus:

CAUT UN MODEL DE CAIET DE PRACTICA ANUL II CIG .DACA ARE CINEVA POATE MI-L TRIMITE PE ADRESA DE EMAIL: GAUCANMIHAELA@YAHOO.COM VA MULTUMESCA ANTICIPAT.




#55 Gaucan Mihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 21 April 2008 - 01:45 PM

Vezi postareaGaucan Mihaela, la Apr 18 2008, 04:50 PM, a spus:

CAUT UN MODEL DE CAIET DE PRACTICA ANUL II CIG SPIRU HARET. ADRESA MEA ESTE GAUCANMIHAELA@YAHOO.COM




#56 dima ioana giulia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 29 April 2008 - 12:42 PM

Are cineva lucrarea de sinteza din anul II la MFC (din tg.mures)? sau ceva model pt. ca habar nu am cum se face aceasta lucrare.
Va las adresa de email pt.cei care ma pot ajuta:giulia_cd86@yahoo.com (cei care vor sa-mi trimita un model sau eventual contra cost).
Raman datoare!



#57 stefiria

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 06 May 2008 - 10:06 PM

Buna, sunt anul II la o facultate de contabilitate si m-am lovit de o disciplina numita "practica" !! Surprinzator este ca facultatea nu ne asigura practica si trebuie sa umblam noi din "usa in usa" poate poate ne-o primi cineva sa se ocupe de noi :thumbup: NICI POMENEALA
Sunt din Brasov, aveti voi oare o idee unde as putea sa fac practica? Chiar vreau sa fac practica, nu doar sa obtin o stampila si-o semnatura si-apoi sa dau coppy paste de pe net???
Va rog poate ma puteti ajuta
Mersi :wink:



#58 oniyx

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 08 May 2008 - 07:09 PM

Hy! nu te pot ajuta concret..insa si eu sunt in anul II la fak unde fac si aceasta disciplina numita conta..si noi tb sa facem practica asa k fiecare a cautat p unde a putut..c pot sa-ti zik sa cauti p diferite situri de joburi cum este ejobs pt k am o kolega care a gasit p astfel de situri.cauta firme care se ocupa de conta si o sa gaesti ceva pana la urma..spor...nu stiu kat te-am ajutat! :thumbup:



#59 Nicoll87

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 May 2008 - 03:18 PM

Buna! sunt noua pe forum si as avea si eu nevoie de un model de practica daca se poate...
Multumesc si bafta in sesiune! :thumbup:



#60 oniyx

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 May 2008 - 05:34 PM

Hy si yo sunt noua pe aici :biggrin: ...cum adik un model de practica?..ce te intereseaza mai concret?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL