Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
URGENT! facturi de cherestea - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


URGENT! facturi de cherestea

6 replies to this topic

#1 oprescu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informatii acuale

Postat 05 July 2006 - 10:21 AM

Va rog frumos sa ma salvati si pe mine in urmatoarea problema am sedinta si sefa mea (patroana) tipa ca a aparut o lege, despre care eu nu am auzit, cum ca nu s-ar mai folosi facturile acelea speciale pentru cherestea. Daca stiti cumva despre ceva noutati va rog sa ma anuntati. Va multumesc din suflet! :cry:



#2 ggf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 397 Postari:

Postat 05 July 2006 - 10:27 AM

Probabil ca-i vorba de noul cod fiscal ce se va aplica din ian 2007




#3 irinel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:Falticeni

Postat 05 July 2006 - 10:30 PM

....Mai cauta totusi... caci din relatiile pe care le am cu un gater stiu sigur ca s-au modificat sigur avizele... asa ca nu e exclus ca si facturile...
__"*"__



#4 christina_bucur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 139 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2006 - 10:54 PM

Nu stiu sa iti spun baza legala adica legea nr dar pt fact de cherestea se foloseste taxarea inversa si trebuie sa ai facturi speciale



#5 vasiloni

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ludus

Postat 06 July 2006 - 08:28 AM

Hotărâre nr. 363/2006
din 22/03/2006

privind modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 427/2004 pentru aprobarea Normelor privind circulația materialelor lemnoase și controlul circulației acestora și al instalațiilor de transformat lemn rotund

- are ceva modificari la avize cherestea



#6 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 16 July 2007 - 01:51 PM

Fratilor Help ! Ai mei au cumparat cherestea (cu facturi speciale),iar de vandud au zis sa trecem doar taxare inversa si gata (firma nu are procurate facturi speciale)E voie? sa emita fact cu vanzare cherestea cu factura normala?Pleeese ca e urgent! Multumesc :lostit (13):



#7 ade21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Location:Pitesti

Postat 16 July 2007 - 02:07 PM

Vezi postarealucis, la Jul 16 2007, 02:51 PM, a spus:

Fratilor Help ! Ai mei au cumparat cherestea (cu facturi speciale),iar de vandud au zis sa trecem doar taxare inversa si gata (firma nu are procurate facturi speciale)E voie? sa emita fact cu vanzare cherestea cu factura normala?Pleeese ca e urgent! Multumesc :lostit (13):

Tin contabilitatea la o firma care prelucreaza material lemnos si pot sa-ti spun ca avizele sunt aceaeasi , cele cu regim special (s-ar parea totusi ca vor sa le scoata- si bine ar face), in schimb facturile si chitantele nu mai sunt cu regim special si poti folosi formulare normale.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL