Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CURS DE CALIFICARE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CURS DE CALIFICARE

3 replies to this topic

#1 artemi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:sibiu

Postat 06 July 2006 - 08:22 AM

BUNA ZIUA , VA ROG SA MA AJUTATI SI PE MINE. AM CUMPARAT UN MOTOSTIVUITOR SI TREBUIE CA PERSOANA CARE IL FOLOSESTE SA AIBA ACCEPTUL DE LA ISCIR. PRIN URMARE TREBUIE SA FACA CINEVA UN CURS DE STIVUITORIST. CURSUL VA FI PLATIT DE SOCIETATE. CUM INREGISTREZ PLATA IN CONTABILITATE ? PE CE CHELTUIALA? ESTE DEDUCTIBILA ? VA MULTUMESC.



#2 adrianabb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:

Postat 06 July 2006 - 10:24 AM

ai citit regulamentul?daca scrii cu litere mari nu-ti raspunde nimeni.
totusi ,eu zic ca e o cheltuiala cu studiile pe 614.




#3 ABC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Gender:Not Telling
  • Location:Bucuresti
  • Interests:management financiar, contabilitate manageriala,
    analize, bugete, controlling

Postat 06 July 2006 - 11:03 AM

Cheltuielile cu pregatirea profesionala (cursurile) sunt deductibile.
Eu recomand inregistrarea pe contul 628 (alte servicii executate de terti).
In contul 614 inregistrez serviciile de natura studiilor de fezabilitate, reevaluare - servicii care sunt prestate de terti si care imi furnizeaza informatii necesare pentru managementul afacerii.
ABC Training Consulting
Analize, Bugete, Controlling



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 July 2006 - 12:43 PM

ATENTIE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cei care nu respecta regulamentul Forumului vor avea o surpriza?........
mesajele lor se vor sterge.
FARA SUPARARE
Deci cititi de doua ori inainte de a scrie.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL