Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Mare problema -> Plata numerar (EUR) factura externa !! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Mare problema -> Plata numerar (EUR) factura externa !!

20 replies to this topic

#21 antonela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 08 July 2005 - 02:50 PM

in nici un caz tu nu poti sa inreg.plata facuta catre furnizorul extern cash deoarece patronul tau trebuia:
1.daca a plecat cu banii cashtrebuia sa declare in vama suma ,decl de unde provin banii ,contract de imprumut cu firma in cazul achitarii cash dar nu uita ca platiile cash in valuta sunt reglementate de bnr unde ar trebui sa intrebi care este suma maxima care o poti deconta dar eu stiu ca nu era zero(in cazul achizitionarii de mij fixe ,marfa)
2.vezi ce faci eu una te as sfatui sa nu inreg plata inca pana nu vorbesti cu cei de la bnr.
Atentie ;;;;






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL