Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
taximetrie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


taximetrie

1 reply to this topic

#1 Vioo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 July 2006 - 06:17 PM

am si eu o nelamurire nu gasesc la "cautare",,,persoana fizica autorizata,independenta taxi au facturi fiscale si chitante?sau numai bonuri elibereaza clientului?daca da,unde pot achizitiona aceste fct si ch?mersi mult



#2 helga

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:
  • Location:cluj

Postat 14 July 2006 - 03:23 PM

Vioo a spus:

am si eu o nelamurire nu gasesc la "cautare",,,persoana fizica autorizata,independenta taxi au facturi fiscale si chitante?sau numai bonuri elibereaza clientului?daca da,unde pot achizitiona aceste fct si ch?mersi mult
clientul daca e o persoana fizica fi sigur ca nu o sa-ti ceara factura si chitanta.majoritatea taximetristilor folosesc bonurile pt ca clientii sunt persoane fizice care nu deduc TVA.
Facturiele si chitantierele se pot cumpara de la librarii sau oriunde este pct de preluare comenzi formulare cu regim special.

nimeni nu gandeste pentru tine






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL