Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
AMORTIZARE INTEGRALA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


AMORTIZARE INTEGRALA

2 replies to this topic

#1 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 13 July 2006 - 02:01 PM

Am si eu o intrebare mai delicata si anume cum se procedeaza cu obiectele de inventar complet amortizate care mai sunt in functiune( de exemplu un calculator in val. de 3000 lei (ron) amortizat integral apare si pe 214 si pe 281) ce trebuie facut in acest caz ?
Mersi



#2 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 13 July 2006 - 02:02 PM

scuze am vrut sa spun mijloace fixe nu obiecte de inventar




#3 Stanciu Laurentiu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 July 2006 - 02:27 PM

IAS 16 spune ca se face o reevaluare a acestora si se estimeaza de catre conducere perioada de functionare dupa care se va amortiza.
Asa e corect, deoarece el genereaza beneficii economice viitoare, deci e activ si trebuie evaluat la o valoare justa.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL