Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratii

13 replies to this topic

#1 aliss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:sa ma documentez

Postat 13 July 2006 - 04:12 PM

Am inteles ca s-au schimbat declaratiile, dar nu stiu exact care. Ma poate ajuta cineva cu aceste informatii? E numai cea de la CAS sau mai sunt si altele?
Multumesc
sorina



#2 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 July 2006 - 04:13 PM

decl. 100, 300, 710




#3 aliss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:sa ma documentez

Postat 13 July 2006 - 04:58 PM

Multumesc mult!
sorina



#4 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 13 July 2006 - 06:35 PM

aliss.. s-a schimbat si CAS, pe 03.07.2006
100, 300 ultima modificare, azi, 13.07.2006



#5 Cristian Mazilu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara, Romania

Postat 16 July 2006 - 02:04 PM

Am o intrebare stupida: e vreo sansa sa depun declaratia 100 pentru o societate comerciala din judetul Timis in judetul Gorj? Nu de alta, dar eu sunt pentru o buna perioada in Gorj, si eram curios daca pot in felul asta sa evit trimiterea prin Posta.

Multumesc.



#6 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 16 July 2006 - 02:07 PM

sincer nu cred.
fiecare cu judetul lui, asa cum la buc nu pot depune o decl a unei firme in alt sector, doar pt ca-mi este mai aproape :D



#7 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 18 July 2006 - 04:19 PM

expediaza prin posta declaratia, utilizand confirmarea de primire si esti in regula.



#8 theolumi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 August 2006 - 07:14 AM

Cand sediul unei firme s-a schimbat in decursul unei luni, mai trebuie sa depun declaratie 100 pe zero si la vechiul sector pentru acea luna? ma poate ajuta cineva cu articolul din legea corespunzatoare? (probabil codul de procedura fiscala..)



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2006 - 11:55 AM

depui decl. la una din AF, fie cea veche fie cea noua. :) incepand cu prima luna intreaga de dupa mutare, depui obligatoriu la cea la care te-ai mutat.

ps. : nu uita de mutarea dosarului fiscal, trebuie sa ceri asta, nu se face automat, va trebui sa reglezi si fisa pe platitor. e ceva de munca...

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 16 August 2006 - 11:58 AM




#10 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 16 August 2006 - 12:04 PM

Buna
Am si eu o intrebare:un angajat de la firma vrea sa iasa la pensie;de la casa de pensii i-au dat o lista intreaga cu declaratii,incepand cu 2001,anumite luni,care lipsesc
Acum ma pregatesc sa fac rectificative ptr.acele luni.problema este ca ,din cate mai tin eu minte,contributia individuala la CAS se plafona undeva pe la 3 salarii medii pe economie,deci avand salariati cu salarii f.f mari,nu calculam CAS decat pana la acest nivel,asa apare in state.Problema este ca in programul cel nou,fac rectficativa,dar nu ma lasa sa modific eu suma calculata si virata ptr.fiecare om si am situatii cand imi ia in declaratie un CAS mult mai mare fata de ceea ce am eu in stat.
ma puteti ajuta cu un sfat?
Multumesc anticipat..si sper ca m-am exprimat "bine".



#11 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2006 - 02:01 PM

eu cred ca trebuie sa lucrezi pe programul de atunci, dar in ron, bineinteles :D e o situatie similara cu decl. fiscale de la AF.

programul il iei de la casa de pensii sau vezi pe direct pe site-ul lor.
sau poate il are cineva de pe forum si te ajuta :)
insa cel mai sigur e sa-l iei de la ei !!



#12 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 17 August 2006 - 09:52 AM

Pe site-ul lor nu apare decat programul cel nou,unde scrie ca pana la 1.07.2005,la rectificative se foloseste moneda ROL.Acum vb la telefon la casa de pensii,pana acum 3 persoane nu m-au lamurit :angry2: ba mai mult,una din persone imi spune ca nu se plafona CAS-ul :o .Multumesc de ajutor,incerc sa vad daca reusesc ceva.



#13 emy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 18 August 2006 - 09:47 AM

Vad ca programul meu de conta a scos la declaratia de sanatate un nou formular: Declaratie de asigurare pt concedii si indemnizatii ... cu privire la incadrarea in prevederile art. 1 al. 2 OUG 158/2005, incepand cu data de 31 iulie 2006!
La SRL, se completeaza doar pt asociatii care nu au CIM sau nu conteaza daca sunt angajati?
Nu inteleg mare lucru din OUG 158/2005 ...



#14 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 22 August 2006 - 02:42 PM

continuarea :
http://www.conta.ro/forum/index.php?showto...9876&st=180
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL