Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen audit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Examen audit

12 replies to this topic

#1 miky_frunza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2006 - 11:40 PM

Fratilor nu mai fiti asa suparati ca ati picat examenul ca sincer va spun nu rezolvati nimic...suntem in Romania...tara noastra de...romani...
Si eu am picat cu brio acest examen...mi-am facut datoria sa depun si contestatia...si gata...mi-a trecut...m-am calmat...dar nu de tot... :smt023
Am auzit ca anul asta s-ar da examenul de auditori...stie cineva ceva mai multe detalii...????...Pentru ca eu nu ma las... :smt066 daca tot am invatat atat pentru examenul de expert( dar se pare ca nu suficient !!! ](*,) )...m-am gandit sa incerc la auditori...ca sunt cam aceleasi materii...chiar mai putzine...daca stau bine sa ma gandesc...
Daca stie cineva...mai multe informatii...le astept cu viu interes...
Oricum felicitari celor care au luat examenul...si succes in continuare celor care l-au picat....nu e un capat de tara... :smt038
Unde-s multi...puterea creste...



#2 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 18 July 2006 - 11:57 PM

te felicit pt ambitia de care dai dovada!!!! :wink:

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#3 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 July 2006 - 09:05 PM

Eu te felicit pentru perseverenta si optimism!
:D da buna ideea cu examenul de audit daca tot am invatat ptr CECAR ,si "am picat "ptr citeva " sutimi la o materie si avind si medie si rezultate bune (peste 7 ,peste 8 si de trecere 6.90)la toate celelalte.
Si eu as fi interesata sa aflu amanunte macar asa informativ,pentru ca sa mai dau inca un examen anul asta ,ar presupune sa dispun de urmatoarele:vointa ,nervi,timp,bani.

Concluzia mea cu priviire la ex Cecar :pierdere de :nervi timp si bani! :oops: :evil:



#4 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 19 July 2006 - 09:25 PM

Am sunat eu la CAFR (dupa ce miky_frunza mi-a dat ideea cu auditul). Din pacate au zis ca nu cred sa se organizeze anul asta examen de admitere si nici anul trecut nu s-a organizat. (asta daca la examenul de admitere va refereati si nu la cel de aptitudini...la care a fost rupere anul asta, dupa cum stiti)
Daca aflati altceva va rog sa postati aici.
Multumesc!



#5 miky_frunza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 July 2006 - 11:28 PM

Mai m-am interesat si eu pe unde am putut si..se pare ca anul asta nu o sa se dea...dar...nu e nimic sigur 100%...asa ca...speranta moare ultima...daca mai aflu ceva...o sa va spun...
Unde-s multi...puterea creste...



#6 newmann

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:Slatina

Postat 24 July 2006 - 10:44 AM

Camera Auditorilor din România
Hotărâre nr. 66 din 06/06/2006
Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 590 din 07/07/2006
privind aprobarea calendarului de organizare a examenului de aptitudini
profesionale pentru atribuirea calității de auditor financiar


Consiliul Camerei Auditorilor Financiari din România, întrunit în ședința din 6 iunie 2006, hotărăște:

Art. 1. - Se aprobă calendarul de organizare a examenului de aptitudini profesionale pentru atribuirea calității de auditor financiar, potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.
Art. 2. - Departamentul de admitere, pregătire continuă și stagiari și Compartimentul secretariat vor duce la îndeplinire prezenta hotărâre.
Art. 3. - Prezenta hotărâre se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I, conform prevederilor art. 6 alin. (5) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 75/1999 privind activitatea de audit financiar, republicată, cu modificările și completările ulterioare.


p. Președintele Camerei Auditorilor Financiari din România,
Marius Burdușel


București, 6 iunie 2006.
Nr. 66.

CALENDARUL
de organizare a examenului de aptitudini profesionale pentru
atribuirea calității de auditor financiar


Art. 1. - Potrivit prevederilor art. 13 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 75/1999 privind activitatea de audit financiar, republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 598 din 22 august 2003, cu modificările și completările ulterioare, și ale Regulamentului de organizare și funcționare a Camerei Auditorilor Financiari din România, aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 983/2004, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 634 din 13 iulie 2004, cu modificările ulterioare, examenul de aptitudini profesionale pentru atribuirea calității de auditor financiar se organizează de Camera Auditorilor Financiari din România, prin Departamentul de admitere, pregătire continuă și stagiari.
Art. 2. - Camera Auditorilor Financiari din România va organiza examenul de aptitudini profesionale pentru stagiarii în activitatea de audit financiar în conformitate cu Regulamentul de organizare și de desfășurare a examenului de aptitudini profesionale pentru atribuirea calității de auditor financiar.
Art. 3. - Începând cu anul 2006 pe o perioadă de 3 ani, examenul de aptitudini profesionale pentru atribuirea calității de auditor financiar se va organiza de două ori pe an, astfel: o sesiune în perioada martie-aprilie 2006 și o sesiune în perioada septembrie-octombrie 2006.



#7 miky_frunza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 July 2006 - 04:09 PM

Multumesc frumos...deci pot sa-i dau bataie cu invatatu'...
Unde-s multi...puterea creste...



#8 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 July 2006 - 04:42 PM

explicati-mi si mie ceva: nu se da examen si de acces?
miky_frunza, tu ai facut stagiul? si acum vrei sa dai examenul final?



#9 miky_frunza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 July 2006 - 04:53 PM

Scuzee... eu am inteles gresit...intr-adevar sunt 2 lucruri diferite examenul de aptitudini si cel de acces la stagiu...iar in hotararea postata de newmann este vorba de examenul de aptitudini nu de cel de acces care ne intereseaza pe noi...
Unde-s multi...puterea creste...



#10 dogy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 July 2006 - 05:07 PM

Da...deci acces
Cum va spuneam, cand am sunat la cafr mi s-a spus ca nu s-a organizat nici anul asta si anul trecut examen de acces. Uitandu-ma pe site-ul cafr.ro am vazut ca s-a dat examen si in anul 2005 si in anul 2006...eu nu stiu ce sa mai cred...Uitati-va si voi, poate intelegeti mai bine...si eventual exlicati-mi
http://www.cafr.ro/index.jsp?page=exam_200...6_03_25&catID=5
cred ca de fapt se refera la examenul de aptitudini, nu?



#11 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 25 July 2006 - 03:24 PM

Se da examen de acces la perioada de stagiu (ca si la Ceccar)
anul trecul stiu sigur ca s-a organizat accesul ptr ca aveam un coleg care era stagiar,anul I, incepind cu septebrie ,octombrie,trebuia sa mearga la niste cursuri,nu stiu cind s-a organizat dar a fost examen acces.



#12 dan popa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2006 - 07:30 PM

ultimul examen de acces la cafr a fost in 2004.



#13 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 26 July 2006 - 08:05 PM

Atunci inseamna ca era auditor cu drepturi depline, dar trebuia sa mearga la niste cursuri si luase un examen in anul respectiv?
Tatiana Teodorescu






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL