Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
taxe mediu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 26

Salt la continut


taxe mediu

505 replies to this topic

#501 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 09 August 2006 - 07:32 PM

Vezi postareateodora49, la Aug 9 2006, 08:15 PM, a spus:

dragilor, am citit mai atent in ordin si termen maxim de depunere este 25 iulie....2007 !!!!! Asa ca avem timp..mai cititi, poate n-am inteles eu bine, dar pentru cei cu surse mobile de emisie...este termen pana in 25 iulie 2007, mai ult ca sigur...pentru anul 2006 sau sem I 2006... :wub:
nu vrei sa ma citeti o data :lol: :lol: :lol: ? :blink:



#502 MIRELA-bc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 August 2006 - 05:55 PM

:wub: va rog sa ma ajutati si pe mine cu fisierul de calcul al noxelor la surse mobile pentru anul 2002-2005, c-am tarziu dar asta e !!!!
cum naiba se lucreaza in cel din 2006 ca eu nu inteleg nimic !!! va rog sa ma ajutati , sunt intr-o mare dilema si e destul de tarziu!!!!

Vezi postareaMIRELA-bc, la Aug 13 2006, 06:50 PM, a spus:

:wub: va rog sa ma ajutati si pe mine cu fisierul de calcul al noxelor la surse mobile pentru anul 2002-2005, c-am tarziu dar asta e !!!!
cum naiba se lucreaza in cel din 2006 ca eu nu inteleg nimic !!! va rog sa ma ajutati , sunt intr-o mare dilema si e destul de tarziu!!!!


adresa mea este mirela_comanesti@yahoo.com

cu noxele astea m-am zapacit de tot !!!

multumesc anticipat !!!

totul se face cu multa , multa rabdare!!!



#503 teodora49

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:a sti, a impartasi informatii, a te consulta cu ceilalti, a comunica...

Postat 14 August 2006 - 07:24 AM

Vezi postareaSeptimiu, la Aug 9 2006, 08:32 PM, a spus:

Vezi postareateodora49, la Aug 9 2006, 08:15 PM, a spus:

dragilor, am citit mai atent in ordin si termen maxim de depunere este 25 iulie....2007 !!!!! Asa ca avem timp..mai cititi, poate n-am inteles eu bine, dar pentru cei cu surse mobile de emisie...este termen pana in 25 iulie 2007, mai ult ca sigur...pentru anul 2006 sau sem I 2006... :wub:
nu vrei sa ma citeti o data :lol: :lol: :lol: ? :blink:

draga Septimiu,am citit de mai multe ori, dar ceva nu merge..in ord.578/2006 scrie ca pt/taxele de emisie din surse mobile, termen depunere semestrial, adica 25 ale lunii urmat semestrului, dar in ord.549/2006- Sectiunea II - "Date privind obligatia bugetara"- scrie cu TOTUL ALTCEVA, sau este greseala de tiparire..??? acolo scrie clar 25 iulie 2007... asta ma duce in eroare. oricum chiar daca am intarziat, le depun...ce-o fi o fi... :rolleyes:

Fisiere atasate


[color=#FF0000]sa aveti o zi buna !



#504 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 14 August 2006 - 08:38 AM

sunt ei betivi :blink:
trebuia sa fie termen 25 iulie 2006



#505 MIRELA-bc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:
  • Gender:Female

Postat 30 August 2006 - 04:53 PM

Referitor la fondul de mediu pentru lemn , taxa de 1% de cand se constituie? Din cate am inteles eu de la 1 ianuarie 2006 pentru ca pana in decembrie 2005 era obligatia ocoalelor ca vanzatori sa retina si sa vireze cota de 3 % la fondul de mediu. Am inteles bine , ma poate ajuta cineva?????? :100:
totul se face cu multa , multa rabdare!!!



#506 teodora49

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:a sti, a impartasi informatii, a te consulta cu ceilalti, a comunica...

Postat 31 August 2006 - 11:01 AM

draga mea, din cate am citit in Ord.549/Cap.III pct.1 (d)...cota de 1% se aplica la val.de vanzare si se achita de cumparatorul care introduce masa lemnoasa in procesul de prelucrare...cam asa scrie acolo dar vad ca in Declar de mediu nu are rubrica, este tot la pct.7 cota de 3%...oricum pt.lemn declaratia se face lunar si suma se vireaza tot lunar pana in 25 ale lunii urmatoare...mai vezi odata Ord.549...spor :rolleyes:



Vezi postareaMIRELA-bc, la Aug 30 2006, 05:53 PM, a spus:

Referitor la fondul de mediu pentru lemn , taxa de 1% de cand se constituie? Din cate am inteles eu de la 1 ianuarie 2006 pentru ca pana in decembrie 2005 era obligatia ocoalelor ca vanzatori sa retina si sa vireze cota de 3 % la fondul de mediu. Am inteles bine , ma poate ajuta cineva?????? :100:

[color=#FF0000]sa aveti o zi buna !






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL